Sesja ślubna w lesie

Uwielbiam realizować sesje ślubne w lesie i uważam, że zdjęcia w tego rodzaju miejscach to zawsze świetny pomysł. Piękno natury jest nieocenione i ponadczasowe. Każda wyprawa do lasu niesie ze sobą pewnego rodzaju niespodzianki. Zmieniająca się nieustannie przyroda względem pory roku w połączeniu z różnymi warunkami pogodowymi daje bardzo wiele kombinacji, dlatego to samo miejsce może wyglądać różnie w zależności kiedy się tam zjawimy i jaka będzie pogoda. Aby zdjęcia były udane najlepiej wybrać maksymalnie różnorodną lokalizacja. Łąka czy urokliwa droga prowadząca przez gęsty lasy będzie świetnym urozmaiceniem. Wszystkie zbiorniki wodne, te mniejsze i większe jeziorka w lesie również pozwolą na uzyskanie ciekawych kadrów. Duże znaczenie ma także występująca roślinność. Poza sezonem letnim na sesję ślubną w lesie najlepiej udać się do lasu iglastego ponieważ w liściastym zamiast drzew znajdziemy same gałęzie. W okresie letnim najlepszy las to taki składający się z drzew iglastych i liściastych lub tylko z iglastych. Lasy liściaste zazwyczaj są porośnięte gęstą roślinnością i ciężko będzie zejść z drogi, chyba że występują tam wcześniej wspominane łąki lub jeziora. Do lasów liściastych warto zajrzeć jesienią gdyż wtedy liście zmieniają kolory i możemy znaleźć tam przepiękną paletę ciepłych barw.

Jak przygotować się na sesję ślubną w lesie

Aby sesja ślubna w lesie przebiegła bezproblemowo, Młoda Para powinna się do niej przygotować. Jedną z ważniejszych rzeczy jaką Panna Młoda powinna mieć ze sobą, to para butów z płaską podeszwą na zmianę. Długie suknie zakrywają niemal przez cały czas buty, dlatego dla wygody można zmienić obuwie na takie bez obcasów. W razie potrzeby warto jednak mieć ze sobą ślubne obuwie. Często problematyczne podczas sesji zdjęciowych okazują się komary. W zalesionych miejscach w okresie letnim można trafić na naprawdę duże skupiska tych owadów, dlatego warto mieć ze sobą jakiś preparat, najlepiej taki przetestowany już wcześniej. W lasach znajdziemy różnego rodzaju pnie powalonych drzew czy skały, na których można usiąść. Warto zabrać ze sobą jakiegoś rodzaju tkaninę lub koc w ciemnym kolorze aby można było na tym usiąść i nie ubrudzić ślubnych stroi. Warto zabrać ze sobą także coś do picia. W letnie dni potrafi być bardzo gorąco i możliwość uzupełniania płynów staje się ważne dla komfortu Młodej Pary. Sesja ślubna potrafi potrwać kilka godzin, dlatego można też zaopatrzyć się w jakieś przekąski. Panna Młoda możne zabrać ze sobą lusterko i kosmetyki w razie gdyby makijaż wymagał drobnej korekty podczas sesji. Najlepiej aby wszystko co zabiera ze sobą Młoda Para było spakowane w jedną torbę. Obładowani bagażami będziecie musieli cały czas odkładać zabrane ze sobą rzeczy, a później zbierać je kiedy będziemy się przemieszać. Na dłuższą metę jest to dość uciążliwe i ogranicza tym samym Waszą mobilność i swobodę, a to przekłada się bezpośrednio na efekt końcowy sesji zdjęciowej.

Ciekawe miejsca na sesję ślubną w lesie

Na co dzień fotografuję sesję ślubne we Wrocławiu i okolicach, dlatego przytoczone tu przykłady prezentuję właśnie w odniesieniu do tego pięknego miasta. Zanim wyjedziemy gdzieś dalej, to już w samym Wrocławiu znaleźć można liczne parki, które często są dość obszerne i miejscami wyglądają naprawdę bardzo naturalnie. We Wrocławiu parków jest niezliczona ilość, ale mój ulubiony to Szczytnicki. Jeżeli sesja ślubna ma odbyć się w nieco bardziej dzikich okolicznościach przyrody, to zawsze można wybrać się do lasów na obrzeżach miasta. Do dyspozycji mamy Las Strachociński, Mokrzański i Sołtysowicki, mój ulubiony to las w okolicy miejscowości Miękinia. Mieszanka drzew liściastych i iglastych w tym miejscu tworzy naprawdę ciekawe scenerie do sesji ślubnych.

Jeśli szukamy czegoś poza Wrocławiem, to w odległości około 15km znajdziemy bardzo ładny i zadbany Park Szczodre koło Długołęki. Na jego terenie znajduje się duży parking i różnego rodzaju place zabaw dla dzieci, jednak dalsza część jest już dużo bardziej dzika i naturalna, chociaż miejscami natrafimy na drewniane podesty wokół jezior i ławki wzdłuż ścieżek. Miejsce jest bardzo mocno oblegane w weekendy, dlatego warto przyjechać tutaj w tygodniu, najlepiej bardzo wcześnie o wschodzie słońca. Wtedy będziemy mieli cały teren do dyspozycji niemal na wyłączność.

Kolejna interesująca lokalizacja na sesję ślubną w otoczeniu natury nieco dalej od Wrocławia, to lasy przy jelczańskich stawach w miejscowości Jelcz-Laskowice. Wokół trzech stawów rosną tu głównie drzewa iglaste. Jeśli wyruszymy nieco dalej w głąb, to natrafimy również na otwarte przestrzenie i urokliwe leśne ścieżki.

Następnym wartym wspomnienia miejscem w temacie sesji ślubnych w lesie jest Dolina Baryczy. W odległości 45km od Wrocławia położony jest Park Krajobrazowy porośnięty pięknymi drzewami iglastymi. Liczne otwarte przestrzenie i niewielkie wzniesienia mają potencjał na niesamowite zdjęcia w scenerii dzikiej natury. Miejsce to odwiedzałem już wiele razy przy okazji sesji ślubnych i narzeczeński. Za każdym razem piękny krajobraz zdawał egzamin w 100% dzięki czemu powstało tu wiele przykuwających uwagę kadrów.

Jeżeli zapragniemy udać się na zdjęcia do lasu, ale w nieco bardziej górzysty teren, to w odległości niespełna 70km od Wrocławia zaczyna się pasmo Gór Swoich. Od strony Bielawy dojedziemy samochodem bardzo blisko i już kilkanaście metrów od parkingu możemy zaczynać zdjęcia. Z wyższych partii Góry Sowich będziemy mieli panoramę na wzniesienia, co przy wschodzie lub zachodzie sprawi, że będą to naprawdę magiczne widoki.

Nieco dalej bo około 80km od Wrocławia znajduje się Kamieniołom Kamyki. Jest to pozostałość po dawnym kamieniołomie melafiru i znajduje się w Górach Wałbrzyskich na skraju miejscowości Głuszyca. Las liściasty wokół zbiornika wody w połączeniu z górzystym terenem prezentuje się wyjątkowo dobrze jako tło do sesji ślubnych. Widoki są piękne z obu stron jeziorka, zarówno z brzegu położonego w wyższych partiach jak i zaraz przy tafli wody z drugiej strony.

Pozostając w rejonie gór, proponuję przenieść się do kolejnej lokalizacji. W odległości 115km od Wrocławia położony jest Park Bukowiec. Miejsce jest zadbane i utrzymane w porządku. Na terenie parku znajdziemy jeziora. Na jednym z nich jest stary pomost z dwiema łódkami, a do tego wszystkiego niemal z każdego miejsca w parku rozpościera się piękna panorama ma Karkonosze. Wystarczy przybyć tam o odpowiedniej porze dnia aby złapać na zdjęciach ciepłe promienie zachodzącego słońca i mamy wyjątkową sesję ślubną gotową.

Ostatnia propozycja na sesję ślubną w lesie to Karpacz, a konkretnie okolice Dzikiego Wodospadu na Łomnicy gdzie dostęp do pięknych terenów mamy bardzo łatwy. Sam wodospad jest już kilka metrów od parkingu, a wystarczy przejść kilkanaście metrów dalej aby móc rozkoszować się widokami niesamowicie pięknych lasów karkonoskich gór. Dla bardziej zaprawionych w górskich wędrówkach proponuję wycieczkę w okolice schroniska Samotnia. Przez całą drogę będziemy mieli okazję uchwycić wyjątkowe kadry dlatego warto dobrze zaplanować w czasie taką sesję. Aby załapać się na dobre światło proponuję przybyć na miejsce odpowiednio wcześniej o wschodzie słońca jeśli wybieramy się w dłuższą wycieczkę w góry. Jeżeli sesja ma odbyć się w okolicach wodospadu, to może być to również zachód słońca. Należy jedynie pamiętać, że Dziki Wodospad w Karpaczu to bardzo popularne turystycznie miejsce i tłumnie odwiedzane niemal cały czas, dlatego jeżeli już planujemy sesję ślubną popołudniu to najlepiej w tygodniu.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

    Zobacz również:

    Zobacz również:

    Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław