Sesja ślubna w lesie

Uwielbiam realizować sesje ślubne w lesie i uważam, że zdjęcia w tego rodzaju miejscach to zawsze świetny pomysł. Piękno natury jest nieocenione i ponadczasowe. Każda wyprawa do lasu niesie ze sobą pewnego rodzaju niespodzianki. Zmieniająca się nieustannie przyroda względem pory roku w połączeniu z różnymi warunkami pogodowymi daje bardzo wiele kombinacji, dlatego to samo miejsce może wyglądać różnie w zależności kiedy się tam zjawimy i jaka będzie pogoda. Aby zdjęcia były udane najlepiej wybrać maksymalnie różnorodną lokalizacja. Łąka czy urokliwa droga prowadząca przez gęsty lasy będzie świetnym urozmaiceniem. Wszystkie zbiorniki wodne, te mniejsze i większe jeziorka w lesie również pozwolą na uzyskanie ciekawych kadrów. Duże znaczenie ma także występująca roślinność. Poza sezonem letnim na sesję ślubną w lesie najlepiej udać się do lasu iglastego ponieważ w liściastym zamiast drzew znajdziemy same gałęzie. W okresie letnim najlepszy las to taki składający się z drzew iglastych i liściastych lub tylko z iglastych. Lasy liściaste zazwyczaj są porośnięte gęstą roślinnością i ciężko będzie zejść z drogi, chyba że występują tam wcześniej wspominane łąki lub jeziora. Do lasów liściastych warto zajrzeć jesienią gdyż wtedy liście zmieniają kolory i możemy znaleźć tam przepiękną paletę ciepłych barw.

Jak przygotować się na sesję ślubną w lesie

Aby sesja ślubna w lesie przebiegła bezproblemowo, Młoda Para powinna się do niej przygotować. Jedną z ważniejszych rzeczy jaką Panna Młoda powinna mieć ze sobą, to para butów z płaską podeszwą na zmianę. Długie suknie zakrywają niemal przez cały czas buty, dlatego dla wygody można zmienić obuwie na takie bez obcasów. W razie potrzeby warto jednak mieć ze sobą ślubne obuwie. Często problematyczne podczas sesji zdjęciowych okazują się komary. W zalesionych miejscach w okresie letnim można trafić na naprawdę duże skupiska tych owadów, dlatego warto mieć ze sobą jakiś preparat, najlepiej taki przetestowany już wcześniej. W lasach znajdziemy różnego rodzaju pnie powalonych drzew czy skały, na których można usiąść. Warto zabrać ze sobą jakiegoś rodzaju tkaninę lub koc w ciemnym kolorze aby można było na tym usiąść i nie ubrudzić ślubnych stroi. Warto zabrać ze sobą także coś do picia. W letnie dni potrafi być bardzo gorąco i możliwość uzupełniania płynów staje się ważne dla komfortu Młodej Pary. Sesja ślubna potrafi potrwać kilka godzin, dlatego można też zaopatrzyć się w jakieś przekąski. Panna Młoda możne zabrać ze sobą lusterko i kosmetyki w razie gdyby makijaż wymagał drobnej korekty podczas sesji. Najlepiej aby wszystko co zabiera ze sobą Młoda Para było spakowane w jedną torbę. Obładowani bagażami będziecie musieli cały czas odkładać zabrane ze sobą rzeczy, a później zbierać je kiedy będziemy się przemieszać. Na dłuższą metę jest to dość uciążliwe i ogranicza tym samym Waszą mobilność i swobodę, a to przekłada się bezpośrednio na efekt końcowy sesji zdjęciowej.

Ciekawe miejsca na sesję ślubną w lesie

Na co dzień fotografuję sesję ślubne we Wrocławiu i okolicach, dlatego przytoczone tu przykłady prezentuję właśnie w odniesieniu do tego pięknego miasta. Zanim wyjedziemy gdzieś dalej, to już w samym Wrocławiu znaleźć można liczne parki, które często są dość obszerne i miejscami wyglądają naprawdę bardzo naturalnie. We Wrocławiu parków jest niezliczona ilość, ale mój ulubiony to Szczytnicki. Jeżeli sesja ślubna ma odbyć się w nieco bardziej dzikich okolicznościach przyrody, to zawsze można wybrać się do lasów na obrzeżach miasta. Do dyspozycji mamy Las Strachociński, Mokrzański i Sołtysowicki, mój ulubiony to las w okolicy miejscowości Miękinia. Mieszanka drzew liściastych i iglastych w tym miejscu tworzy naprawdę ciekawe scenerie do sesji ślubnych.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Jeśli szukamy czegoś poza Wrocławiem, to w odległości około 15km znajdziemy bardzo ładny i zadbany Park Szczodre koło Długołęki. Na jego terenie znajduje się duży parking i różnego rodzaju place zabaw dla dzieci, jednak dalsza część jest już dużo bardziej dzika i naturalna, chociaż miejscami natrafimy na drewniane podesty wokół jezior i ławki wzdłuż ścieżek. Miejsce jest bardzo mocno oblegane w weekendy, dlatego warto przyjechać tutaj w tygodniu, najlepiej bardzo wcześnie o wschodzie słońca. Wtedy będziemy mieli cały teren do dyspozycji niemal na wyłączność.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Kolejna interesująca lokalizacja na sesję ślubną w otoczeniu natury nieco dalej od Wrocławia, to lasy przy jelczańskich stawach w miejscowości Jelcz-Laskowice. Wokół trzech stawów rosną tu głównie drzewa iglaste. Jeśli wyruszymy nieco dalej w głąb, to natrafimy również na otwarte przestrzenie i urokliwe leśne ścieżki.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Następnym wartym wspomnienia miejscem w temacie sesji ślubnych w lesie jest Dolina Baryczy. W odległości 45km od Wrocławia położony jest Park Krajobrazowy porośnięty pięknymi drzewami iglastymi. Liczne otwarte przestrzenie i niewielkie wzniesienia mają potencjał na niesamowite zdjęcia w scenerii dzikiej natury. Miejsce to odwiedzałem już wiele razy przy okazji sesji ślubnych i narzeczeński. Za każdym razem piękny krajobraz zdawał egzamin w 100% dzięki czemu powstało tu wiele przykuwających uwagę kadrów.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Jeżeli zapragniemy udać się na zdjęcia do lasu, ale w nieco bardziej górzysty teren, to w odległości niespełna 70km od Wrocławia zaczyna się pasmo Gór Swoich. Od strony Bielawy dojedziemy samochodem bardzo blisko i już kilkanaście metrów od parkingu możemy zaczynać zdjęcia. Z wyższych partii Góry Sowich będziemy mieli panoramę na wzniesienia, co przy wschodzie lub zachodzie sprawi, że będą to naprawdę magiczne widoki.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Nieco dalej bo około 80km od Wrocławia znajduje się Kamieniołom Kamyki. Jest to pozostałość po dawnym kamieniołomie melafiru i znajduje się w Górach Wałbrzyskich na skraju miejscowości Głuszyca. Las liściasty wokół zbiornika wody w połączeniu z górzystym terenem prezentuje się wyjątkowo dobrze jako tło do sesji ślubnych. Widoki są piękne z obu stron jeziorka, zarówno z brzegu położonego w wyższych partiach jak i zaraz przy tafli wody z drugiej strony.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Pozostając w rejonie gór, proponuję przenieść się do kolejnej lokalizacji. W odległości 115km od Wrocławia położony jest Park Bukowiec. Miejsce jest zadbane i utrzymane w porządku. Na terenie parku znajdziemy jeziora. Na jednym z nich jest stary pomost z dwiema łódkami, a do tego wszystkiego niemal z każdego miejsca w parku rozpościera się piękna panorama ma Karkonosze. Wystarczy przybyć tam o odpowiedniej porze dnia aby złapać na zdjęciach ciepłe promienie zachodzącego słońca i mamy wyjątkową sesję ślubną gotową.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Ostatnia propozycja na sesję ślubną w lesie to Karpacz, a konkretnie okolice Dzikiego Wodospadu na Łomnicy gdzie dostęp do pięknych terenów mamy bardzo łatwy. Sam wodospad jest już kilka metrów od parkingu, a wystarczy przejść kilkanaście metrów dalej aby móc rozkoszować się widokami niesamowicie pięknych lasów karkonoskich gór. Dla bardziej zaprawionych w górskich wędrówkach proponuję wycieczkę w okolice schroniska Samotnia. Przez całą drogę będziemy mieli okazję uchwycić wyjątkowe kadry dlatego warto dobrze zaplanować w czasie taką sesję. Aby załapać się na dobre światło proponuję przybyć na miejsce odpowiednio wcześniej o wschodzie słońca jeśli wybieramy się w dłuższą wycieczkę w góry. Jeżeli sesja ma odbyć się w okolicach wodospadu, to może być to również zachód słońca. Należy jedynie pamiętać, że Dziki Wodospad w Karpaczu to bardzo popularne turystycznie miejsce i tłumnie odwiedzane niemal cały czas, dlatego jeżeli już planujemy sesję ślubną popołudniu to najlepiej w tygodniu.

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Sesja ślubna w lesieSesja ślubna w lesie

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław