Sesja plenerowa w dniu ślubu – Wady i zalety

Sesja plenerowa w dniu ślubu

W dniu ślubu dzieje się naprawdę wiele i zawsze brakuje czasu aby wszystko odbyło się zgodnie z planem. Sesja w plenerze spowoduje, ze grafik stanie się jeszcze bardziej napięty. Oczywiście zdarzają się sytuacje kiedy sesja plenerowa w dniu ślubu ma sens. Mogą być to np. względy logistyczne. Para Młoda nie mieszka w Polsce i przylatuje/przyjeżdża tylko na ślub albo po prostu Parze Młodej zależy głównie na zdjęciach z reportażu i nie chcą przeznaczać na sesję plenerową dodatkowego czasu i pieniędzy. Wtedy rezygnują całkowicie z tego elementu lub ograniczają się do krótkiej sesji w dniu ślubu.

Sesja plenerowa w dniu ślubu - Wady i zalety

Zalety sesji plenerowej w dniu ślubu

Największą zaletą sesji plenerowej w dniu ślubu jest oszczędność czasu. Nie ma konieczności umawiania się z fotografem w innym terminie. Organizacja zdjęć plenerowych w dniu ślubu pozwala fotografowi na organicznie czasu związanego z fotografowaniem przez co usługa jest tańsza. Odpadają również koszty przygotowania ponownie strojów i makijażu. Podobno w dniu ceremonii ślubnej fotografie są bardziej autentyczne i więcej w nich emocji. Ja jednak uważam, że dobry fotograf sprawi, że nawet 3 tygodnie po ślubie emocje pojawią się na zdjęciach z sesji plenerowej.

Wady sesji plenerowej w dniu ślubu

Największą wadą sesji plenerowej w dniu ślubu jest związany z tym pośpiech i stres. Para Młoda opuszcza gości, rodzinę i każe na siebie czekać. Stres powoduje, że Para Młoda nie może się dostatecznie zrelaksować aby na zdjęciach wyglądać naturalnie i swobodnie. Ze względu na małą ilość czasu sesja plenerowa może odbyć się tylko w niewielkiej odległości od sali weselnej. Nie ma mowy o dłuższej podróży w jakieś unikalne miejsce. Trzeba zadowolić się tym co jest w okolicy. Utrudnieniem i kolejną stresującą kwestią podczas sesji w dniu ślubu są stroje Pary Młodej. Należy szczególnie na nie uważać ponieważ muszą pozostać w nienagannym stanie jeszcze przez następne kilka godzin wesela. Wszystkie te rzeczy na pewno nie pomagają Parze Młodej w zrelaksowaniu się, a przecież jest to jeden z warunków udanej sesji zdjęciowej.

Sesja plenerowa w dniu ślubu - Wady i zaletySesja plenerowa w dniu ślubu - Wady i zalety

Sesja plenerowa w innym dniu? zdecydowanie!

Biorąc wszystkie za i przeciw najlepszym rozwiązaniem w przypadku organizacji sesji plenerowej jest jej zaplanowanie w innym terminie niż dzień ślubu. Jako fotograf ślubny rekomenduję i zachęcam do organizacji sesji plenerowej w innym dniu i poświęcenie temu nieco więcej czasu. W rezultacie Para Młoda otrzymuje zdjęcia, które obok reportażu będą równie ważną pamiątką.

Sesja plenerowa w dniu ślubu - Wady i zalety

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław