Fotografia ślubna z drona

Zaliczane do bezzałogowych statków powietrznych, drony to już stali bywalcy na polskich ślubach. Ich obecność jest jednak wciąż kojarzona bardziej z filmowymi ujęciami, a nie jako kadry będące elementem fotograficznej relacji czy zdjęcia z sesji ślubnej. Coraz więcej fotografów ślubnych decyduje się na rozszerzenie swojego sprzętowego arsenału o drona. W przypadku zdjęć wystarczy już niewielkie urządzenie jakim jest DJ Mini 2 lub 3. Kompaktowe rozmiary takiego drona sprawiają, że bez problemu mieści się do fotograficznej torby, a to pozwala w każdej chwili skorzystać z możliwości jakie daje i zarejestrowanie ujęcia z niecodziennej perspektywy. Tutaj jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia …i strefy z zakazem lotów między innymi w obrębie lotnisk, na terenie parków narodowych czy baz wojskowych. Dodatkowo każdy lot należny zgłosić poprzez specjalną aplikację. Przed startem nie można też zapominać o weryfikacji warunków atmosferycznych. Choć drony są dość odporne na podmuchy wiatru, to opady deszczu czy śniegu wykluczają już możliwość lotu. Mimo tych ograniczeń, sam lot i sterowanie dronem jest naprawdę proste.

Ujęcia z drona w dniu ślubu pozwalają mi pokazać miejsce uroczystość i jego okolice z dalszej perspektywy. Jako że reportaż fotograficzny ma charakter dokumentacyjny, to takie szerokie kadry z drona w atrakcyjny sposób wprowadzają do reportażu informację o lokalizacji przedstawianych wydarzeń. Tak samo jest w przypadku miejsca gdzie odbywać się będzie przyjęcie weselne. Warto w wolnej chwili wyjąć drona z torby i sfotografować miejsce w szerszej perspektywie. Czasem warto również odwrócić obiektyw drona i uchwycić ładny widok okolicy, zwłaszcza jeśli zabawa ma miejsce gdzieś w pięknych okolicznościach przyrody, a już najlepiej jeśli trafimy na złotą godzinę i zachód słońca. Nieco więcej możliwość daje dron podczas sesji ślubnych czy narzeczeńskich. Tutaj możemy pokazać Młodą Parę zupełnie z nietypowej perspektywy. Bardzo lubię tak zwane ujęcia top down czyli kadry z obiektywem skierowanym całkowicie do dołu. Jeśli tylko znajdzie się odpowiednie miejsc gdzie fotografowane osoby będą mogły się swobodnie położyć, to jest potencjał na ciekawe i nietypowe ujęcie. Może to być ławka, most czy po prostu coś, co z góry stworzy interesujący wzór jak trawa na łące czy gęsty las drzew. Czasami perspektywa z lotu ptaka sprawia, że jakieś miejsce wygląda całkowicie inaczej i staje się jeszcze bardziej interesujące. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo i już nie mogę się doczekać kiedy zabiorę swojego drona na reportaże i sesje ślubne w nadchodzącym sezonie.

1 komentarz
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław