Dlaczego warto zatrudnić fotografa na Chrzest

Chrzest Święty to sakrament wyzwolenia od grzechu pierworodnego i włączenia do wspólnoty kościoła. Jest to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców, dlatego warto aby o utrwalenie tych niepowtarzalnych chwil zadbał profesjonalny fotograf. Jest to istotne zwłaszcza dlatego, że uroczystość chrztu nie jest łatwa do fotografowania ponieważ jej istotne elementy trwają zaledwie kilka sekund. Aby zrealizować reportaż zawierający wszystkie ważne chwile sakramentu, fotograf musi mieć wiedzę jak przebiega cała uroczystość, co wydarzy się za chwilę i jak ustawić się aby odpowiednio utrwalić dany moment w kadrze. Poza doświadczeniem i umiejętnościami ważny jest również odpowiedni sprzęt. Profesjonalny aparat i jasny obiektyw zapewni dobrej jakości materiał zdjęciowy i pozwoli wykonać zdjęcia bez ingerencji w toczące się wydarzenia.

Do fotografowania w miejscach sakralnych wymagane jest zezwolenie wydawane przez Kurię. Warto więc zadbać aby osoba wyznaczona do fotografowania miała takie zezwolenie i było ono ważne ponieważ jego brak może być równoznaczny z brakiem możliwości wykonania zdjęć z uroczystości chrztu Waszego dziecka. Sam kurs przygotowuje również do tego jak zachować się podczas ceremonia i całej mszy. Ponieważ w kościele to ksiądz jest gospodarzem i to on ustala zasady, dlatego nieodpowiednie zachowanie osób fotografujących może sprawić, że zostaną one wyproszone.

Wyznaczając kogoś z rodziny do wykonania fotografii chrztu sprawiacie, że osoba ta nie zostanie uwieczniona na zdjęciach, a podczas najważniejszych momentów będzie zajęta dokumentacją wydarzeń, dlatego choćby z tego względu należałoby powierzyć to zadanie osobie zawodowo zajmująca się takimi usługami. Nie będziecie musieli martwić się o efekt końcowy i angażować członków rodziny do wykonania pamiątki z chrztu. Podczas trwającej mszy profesjonalny fotografa będzie wiedział jak się zachować aby nie przeszkadzać księdzu i pozostałym uczestnikom, a jednocześnie móc uchwycić na zdjęciach podniosłą atmosferę i zgromadzonych w kościele zaproszonych na uroczystość gości. Poza tym fotograf może przyjechać do Was do domu jeszcze zanim wszystko się rozpocznie i zacząć reportaż od przygotowań, fotografując detale stroju i ubieranie dziecka przez rodziców. Fotograf może Wam towarzyszyć także podczas zaplanowanego przyjęcia, na którym poza zdjęciem grupowym czy pamiątkowymi fotografiami gości uchwyci również szczegóły takiej jak choćby niespodziewany uśmiech Waszego dziecka, a także wzruszenie i radość zaproszonych członków rodziny. Takie zdjęcia staną się drogocenną pamiątką i pozwolą przywołać wspomnienia za każdym kiedy będziecie je oglądali.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

    Zobacz również:

    Zobacz również:

    Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław