Fotograficzne podsumowanie roku 2017

Przyszedł czas na podsumowanie. Nie udało mi się tego uczynić w zeszłym roku ale teraz nie odpuszczę. Rok 2017 był dla mnie bardzo pracowity ale co to właściwie znaczy bo to pojęcie względne? Dla kogoś może to być sfotografowanie kilku ślubów, a dla innej osoby kilkadziesiąt sesji zdjęciowych. Dlatego przygotowałem na tą okazję kilka liczb, które przybliżą Wam mój rok 2017. Nie zrozumcie mnie źle, nie będę tutaj narzekał, że ciężko i brak czasu, a wprost przeciwnie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować każdej osobie, która przyczyniła się do tego, że mogę wykonywać pracę która daje mi wiele przyjemności. Za każdym razem kiedy jadę na zdjęcia, nie ważne czy jest to reportaż do 1:00 w nocy czy krótka sesja portretowa to czuję ogromną satysfakcję, że mogę robić to co lubię. Wszystko dzięki osobom, dla których fotografia to coś więcej i wybrali mnie abym zatrzymał ich wspomnienia na zdjęciach. Bardzo Wam za to dziękuję, wszystkim razem i każdemu z osobna.

Zacznijmy zatem od reportaży ślubnych których to w roku 2017 sfotografowałem w ilości 30. Nie jest to jakaś ogromna liczba ale też nie jest to wcale tak mało. Każdy reportaż to nie tylko sam czas kiedy fotografuję Parę Młodą. Przed zdjęciami muszę się przygotować, przygotować sprzęt, przygotować niezbędne informacje odnośnie miejsc i godzin rozpoczęcia poszczególnych etapów reportażu. Następnie zgromadzony na kartach pamięci materiał selekcjonuję i obrabiam. Te dwie ostatnie czynności zajmują naprawdę sporo czasu. Reportaże ślubne fotografuję głównie we Wrocławiu ale w tym roku byłem też w Warszawie, Krakowie czy nieco bliżej w Lesznie, Karpaczu, Polkowicach, Oławie, Bielawie i Kępnie.

Kolejna liczba w moich statystykach to ilość ślubnych sesji plenerowych. Takie zdjęcia wykonałem dla 23 par i pojechałem przy tej okazji na Dziki Wodospad w Karpaczu, do Zamku Moszna, do Opactwa Cystersów w Lubiążu, do Krakowa na Wawel, do Zamku Książ w Wałbrzychu i do Doliny Baryczy. Długo można by wymieniać te wszystkie miejsca ale jedno muszę stwierdzić. Mam okazję odwiedzić naprawdę ciekawe i piękne miejsca przy okazji sesji plenerowych.

Teraz chciałbym omówić sesje narzeczeńskie. W roku 2017 wykonałem ich całkiem spor, a było ich aż 22. Najczęściej zamawiane w pakiecie z reportażem ślubnym ale zdarzało się też, że pary związane na jakimś etapie swojego życia z Wrocławiem przyjeżdżały tylko na sesje narzeczeńskie mieszkając już zupełnie gdzieś indziej. Najpopularniejsze miejsca na takie sesje we Wrocławiu to Pergola i okolice Hali Stulecia, Ostrów Tumski, Park Południowy, Ogród Japoński i Bulwar Xawerego Dunikowskiego. Takich miejsc jest znacznie więcej i każdy mieszkaniec Wrocławia przyzna, że to naprawdę piękne miasto pełne ciekawych miejsc.

Poza szeroko rozumianą fotografią ślubną mam okazję od czasu do czasu wykonać zdjęcia portretowe. Przyznam, że trochę zabrakło mi ich w roku 2017 ale mam nadzieję na nieco więcej takich sesji w 2018, szczególnie tych indywidualnych sesji portretowych gdzie można nieco lepiej poznać fotografowaną osobę i przy okazji zdjęć porozmawiać na ciekawe tematy.

Nie mogę zapomnieć tutaj o zrealizowanych reportażach z okazji Uroczystości Chrztu, które w roku 2017 wykonałem 6 razy. Poznałem przy tej okazji kilka naprawdę fajnych rodzin i zarazem ciekawych ludzi. Dzieciaki będą miały za kilka lat świetną pamiątkę.

Podsumowując rok 2017 fotograficznie był dla mnie w pewnym sensie przełomowy i jako całokształt to pełen sukces. Udało mi się zrobić wiele dobrych zdjęć, poznałem ciekawych ludzi i byłem w pięknych miejscach. Bycie fotografem ślubnym to wyjątkowa praca i bardzo dziękuje wszystkim, dla których mogłem wykonać zdjęcia ślubne czy jakiekolwiek inne. Zapraszam też do obejrzenia niedawno zaktualizowanego portfolio, szczególnie tego ślubnego bo w tym temacie działo się najwięcej!

2 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław