Zachwycający Wrocław i Młoda Para – Najpiękniejsze miejsca na sesję plenerową!

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Pełne zabytków miasto mostów nad Odrą, w którym natura miesza się z kulturą, a industrialne scenerie z klasycznymi budynkami. Romantyczne, nowoczesne, po prostu zjawiskowe! Nic dziwnego, że mnóstwo Par Młodych decyduje się na plenerową sesję ślubną właśnie we Wrocławiu. Jeśli i wam marzy się wrocławski plener, to pewnie zastanawiacie się, gdzie go wykonać. Miejsc w tym urokliwym mieście jest pod dostatkiem, ale pytanie brzmi: „Które z nich wybrać?”.

Nowocześnie w samym mieście

Coraz popularniejsze są sesje plenerowe na tle miejskich przeszklonych i nowoczesnych budowli. Takim miejscem na pewno jest budynek Dworca Głównego. Ma swój niepowtarzalny klimat, a do tego jest w samym centrum, więc nie ma problemu z dojechaniem do niego. Innym pomysłem dla osób, które szukają większej przestrzeni, jest kampus politechniki. To rozległy teren, na którym nie sposób o monotonię na zdjęciach.

Pozostańmy w klimatach uczelnianych. Kolejny świetny pomysł na sesję to rejon Biblioteki Uniwersyteckiej. Niezwykle intrygujące światło i ściany wykonane z betonu oraz drewna powodują, że jest to popularny wybór wielu Młodych Par. Świetnym pomysłem jest też wykorzystanie okolic Narodowego Forum Muzyki i Teatru Muzycznego „Capitol”. W obu przypadkach zdjęcia wychodzą niesamowicie!

Mosty, ogrody i Stare Miasto

Od lat Wrocław nazywany jest miastem stu mostów. Niesłusznie, bo wrocławskich mostów jest ponad 300! Można by pomyśleć, że wręcz trudno o sesję plenerową z dala od któregoś z nich. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj niesamowity Most Grunwaldzki z okolicznym skwerem oraz placem, ale jak wiadomo – macie w czym wybierać.

Kolejny pomysł to wykorzystanie Ogrodu Japońskiego – miejsca popularnego, ale nie bez powodu. To naprawdę zapierający dech w piersiach kawałek przyrody! W okolicy jest też Pergola i Hala Stulecia, więc w krótkim czasie możecie wspaniale urozmaicić sobie sesję.

Jeśli chodzi o centrum, to poza Rynkiem przepięknie na zdjęciach prezentuje się też magiczny Ostrów Tumski. Warto wziąć pod uwagę plener właśnie w tych okolicach. Nieopodal Rynku znajduje się też zapierająca dech w piersiach Dzielnica Czterech Wyznań ze swoimi urokliwymi alejkami i klimatycznymi podwórzami.

A może by tak do lasu?

Miłośnicy przyrody bardziej dzikiej niż wymuskane ogrody – nie martwcie się! W okolicy Wrocławia znajdziecie sporo przepięknych lasów, które pozwolą wam na sesję plenerową w naturalnym klimacie, a do tego bez wszędobylskich przechodniów.

Największy pod względem obszaru jest Las Mokrzański. Przepiękna wszechogarniająca natura i wspaniałe liściaste drzewa powodują, że od wiosny do jesieni sesje zdjęciowe w nim są zawsze udane! Ciekawą opcją jest też mały Las Sołtysowicki z uroczą kładką idealną na zdjęcia zakochanych świeżo upieczonych małżonków.

Jeśli możecie sobie pozwolić na podróż poza miasto, to wykorzystajcie ją i wybierzcie się w rejon Jelcza-Laskowic, gdzie znajdziecie las iglasty z uroczymi stawami. Pisząc o lasach poza Wrocławiem, nie można nie wspomnieć też o Karpaczu! Ale sesje w górach to już temat na inną historię…

W stolicy Dolnego Śląska, jak zresztą w każdym dużym mieście, są miejsca bardziej i mniej popularne wśród Par Młodych. Jedno jest jednak pewne – wrocławski urok ma to do siebie, że w niedalekiej okolicy każdej jednej wybranej przez was lokalizacji znajdziecie klimat z zupełnie innej bajki. Dzięki temu wasz plener będzie urozmaicony, a sesja naprawdę wyjątkowa. Tak jak sam Wrocław!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Wesele z klasą

1 komentarz
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

  • Joanna Kacprzak22 października 2019 - 08:39

    Wybór odpowiedniego miejsca na zdjęcia to nie lada wyzwanie. We Wrocławiu jest tyle pięknych miejsc na sesje plenerowe i nie tylko, że jest w czym przebierać :DOdpowiedźAnuluj

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław