Weselne atrakcje, które wyglądają świetnie na zdjęciach

Planując ślub na pewno zastanawiacie się jakiego rodzaju atrakcje przygotować aby sprawić, że Wasze przyjęcie weselne będzie udane i zapadnie na dłużej w pamięci Waszych gości. W dzisiejszych czasach do wyboru jest naprawdę bardzo wiele atrakcji, którymi możecie zaskoczyć Waszych gości. Jako fotograf ślubny widziałem przeróżne atrakcje na weselnych przyjęciach i w tym wpisie chciałbym zaproponować Wam te, które uważam za ciekawe wizualne, z potencjałem na dobre kadry. Oczywiście nie ma co brać ich pod uwagę tylko dlatego, że będą ładnie prezentowały się na Waszych zdjęciach ślubnych, ale jeśli są faktycznie efektowne i wywołują żywe emocje, to warto się nad nimi zastanowić. Dowodem na to niech będą zdjęcia z reportaży ślubnych ilustrujące ten tekst.

Zimne ognie

Zacznijmy od zimnych ogni, które stały się już swego rodzaju tradycją na polskich weselach. Zimne ognie najlepiej zaplanować chwilę przed zmrokiem lub kiedy zrobi się całkiem ciemno. Aby wyjście gości na zewnątrz przebiegło bez problemowo, warto poprosić DJ/wodzireja o zapowiedź atrakcji przez mikrofon. Zapalenie wszystkich zimnych ogni może chwilę potrwać dlatego istotna jest ich długość oraz wystarczająca ilość zapalniczek/zapałek. Zimne ognie na zdjęciach wyglądają najbardziej efektownie jeśli wszystkim gościom uda się odpalić je jednocześnie. Do zdjęcia z zimnymi ogniami wszyscy goście stają w jednym miejscu tak jak do zdjęcia grupowego, ale przy tym tworzą lekki łuk. Młoda Para staje na środku przed gośćmi oświetlona blaskiem zimnych ogni. Alternatywnie zdjęcia z zimnymi ogniami można zaaranżować w formie szpaleru utworzonego przez gości. Wówczas Młoda Para przechodzi przez jego środek. Bardziej widowiskowa jest jednak opcja opisana jako pierwsza gdzie Młoda Para fotografowana jest bezpośrednio na tle gości z zimnymi ogniami.

Alternatywą może być zdjęcie z telefonami. Jeśli Młoda Para nie przygotowała z jakichś względów takiej atrakcji, to zawsze jest możliwość wykonania zdjęcia, które w rezultacie wygląda bardzo podobnie do tego zimnymi ogniami. Zdjęcia z telefonami są nieco bezpieczniejsze, mniej skomplikowane w realizacji i nie wymagają praktycznie żadnego wcześniejszego przygotowania.

Ciężki dymi

Pierwszy taniec z ciężkim dymem na pewno zrobi na Waszych gościach ogromne wrażenie. W odróżnieniu od zwykłego dymu, ten wypuszczony pozostaje tuż nad powierzchnią parkietu pokrywając go efektownym obłokiem. Warto pomyśleć o takiej atrakcji podczas pierwszego tańca jeśli chcecie dodatkowo uatrakcyjnić przygotowany przez Was układ taneczny. Ciężki dym sprawi, że Wasz pierwszy taniec na długo pozostanie zapamiętany przez gości i dodatkowo zdjęcia z tego momentu będą jeszcze ciekawsze. Podczas generowania ciężkiego dymu należny zadbać o to aby na sali nie było przeciągów, co może zepsuć cały efekt. Warto też uprzedzić rodziców aby przypilnowali swoje pociechy. Ciężki dym można wykorzystać również podczas krojenia tortu.

Pokaz fajerwerków

Organizacja tej atrakcji jest uzależniona w dużym stopniu od miejsca gdzie odbędzie się Wasze przyjęcie weselne. Duża przestrzeń wokół znacznie ułatwi zrealizowanie i podziwianie z odpowiedniej odległości takiego pokazu oraz sprawi, że fotograf będzie miał znaczeni większe możliwości jeśli chodzi uchwycenie atrakcji na fotografiach. Ze względu na bezpieczeństwo i wymagane zgody, pokaz fajerwerków należy powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu usługami. Aby nie zakłócać ciszy nocnej, pokaz fajerwerków powinien być zaplanowany przed godziną 22:00.

Napis Love

Kolejną całkiem ciekawą atrakcją na Wasze wesele może być napis Love czy po prostu w wersji polskiej Miłość. Taki napis będzie atrakcyjnym tłem do pierwszego tańca i efektownie podświetli parkiet. Często jest wykorzystywany jako tło do zdjęć przez gości weselnych, ale może również stanowić interesujący motyw na zdjęciach z reportażu ślubnego. Ustawiony w odpowiednim miejscu nawet w dzień będzie ładną dekoracją, a kiedy zapadnie zmrok rozświetlony ciepłym światłem żarówek stworzy wyjątkowy klimat.

Świetlisty taniec

Aby zorganizować taką atrakcję, należny zakupić odpowiednią ilość cienkich świec. Każda para uczestnicząca w tańcu powinna otrzymać po jednej świecy i zapalić trzymając ją w serwetce lub w dedykowanej osłonce. Dla lepszego efektu w czasie tańca wszystkie światła powinny być zgaszone, tak aby Młoda Para i goście oświetleni byli tylko przez ciepłe światło świec. W tej zabawie należy zachować szczególną ostrożność. Wypada również zapytać właściciela lokalu o zgodę.

Confetti

Confetti traktowałbym bardziej jako swego rodzaju dodatek, który można wykorzystać przy okazji innych atrakcji. Postanowiłem go tutaj uwzględnić ponieważ małym kosztem można wykreować naprawdę ciekawy efekty. Jest on raczej krótkotrwały, ale te kilka chwil wystarczy aby uchwycone ujęcia z confetti stały się niezapomnianą pamiątką. Confetti najczęściej stosowane jest podczas wychodzenia Młodej Pary z kościoła o czym napisałem więcej we wpisie: Efektowne wyjście z kościoła – Czym obsypać Młodą Parę. Podczas weselnego przyjęcia confetti można zastosować na powitanie Młodej Pary przy wejściu, na koniec pierwszego tańca lub podczas krojenia tortu. Osoby odpowiedzialne za odpalenie tub w odpowiednim momencie powinny zapoznać się wcześniej ze sposobem ich użytkowania. Szkoda byłoby zmarnować okazję do świetnych zdjęć.

Fotobudka

Może wydawać się dziwne, że goście weselni korzystający z Fotobudki, to coś szczególnie interesującego. Z pewnością zdjęcia wykonane w Fotobudce będą ciekawą pamiątką dla Młodej Pary, ale jest to również okazja do uchwycenia uczestników przyjęcia weselnego w naturalnych i niczym nieskrępowanych sytuacjach. Zajęci sobą i korzystaniem z Fotobudki nie będą zwracali uwagi na fotografa, a to odpowiedni moment na dobry kadr do reportażu ślubnego.

Kolorowe race dymne

Race z kolorowym dymem lub inaczej świece dymne potrafią wyglądać na zdjęciach bardzo efektownie. Niewielkim kosztem możemy zorganizować widowiskową burzę kolorów będącą ciekawą atrakcją dla Waszych gości weselnych. Można użyć ich podczas zdjęć grupowych na weselnym przyjęciu, ale również dobrze sprawdzą się na ślubnej sesji zdjęciowej w plenerze. Tak jak z zimnymi ogniami, najlepiej zakupić te nieco dłuższe aby był czas na odpalenie wszystkich i zrobienie ciekawych ujęć. Wielkość rac ma szczególne znaczenie jeżeli planujemy użycie ich podczas zdjęć z większą ilością osób. Należy zwrócić szczególną uwagę na wiatr. Każdy nawet niewielki podmuch rozproszy kolorowy dym i zniweczy szansę na piękne ujęcia.

Konkurs wiedzy o Parze Młodej

Na koniec coś, co wcześniej wydawało mi się odpowiednie jako urozmaicenie spokojnego przyjęcia. Raczej na regularne wesele poleciłbym inne atrakcje. Zmieniłem zdanie po jednym z wesel, podczas którego miałem okazję fotografować tego rodzaju konkurs. Dobrze dobrane pytania sprawiły, że wszyscy goście chętnie zabrali się za próbę znalezienia na nie odpowiedzi. Nastąpiło tak wielkie poruszenie, że kelnerzy momentami nie mieli jak przejść pomiędzy wzburzonym tłumem gości wymieniających się informacjami. Nie dość, że była to okazja do bardzo spontanicznych kadrów, to jeszcze sami uczestniczy bawili się zaskakująco dobrze jak na dość statyczną z pozoru zabawę.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

    Zobacz również:

    Zobacz również:

    Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław