Ślub i wesele w tygodniu – Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

W naszej tradycji przyjęło się, że śluby i wesela odbywają się w soboty. W pewnym stopniu jest to zależne od regionu Polski i tak przykładowo na Śląsku wesele w tygodniu nie jest taką rzadkością jak na Dolnym Śląsku. Sobota to z jednej strony najbardziej dogodny dzień w tygodniu na organizację weselnego przyjęcia, na którym goście bawić się będą do białego rana. Z drugiej strony wesele w tygodniu ma wiele zalet dlatego warto zastanowić się w jakiej sytuacji takie rozwiązanie będzie dla Was korzystniejsze.

Dostępność terminów na ślub w tygodniu

Przyjmując, że sezon ślubny trwa od kwietnia do października, to w tym okresie mamy 31 sobotnich terminów, a pozostałych dni jest 182. Szansa, że sala weselna czy wybrani przez Was usługodawcy tacy jak jak DJ/zespół, fotograf i filmowiec będą mieli jedną z tych sobót wolną jest o wiele mniejsza niż wolny termin w tygodniu. Dlatego jeżeli nie macie zamiaru lub możliwość zaplanowania Waszego ślubu z dużym wyprzedzeniem, to właśnie wtedy organizacja wesela w tygodniu może być idealnym rozwiązaniem. Większość usługodawców będzie miała najprawdopodobniej wolny termin, a znalezienie i rezerwacja sali z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem nie będzie stanowiło większego wyzwania. Nie powinno być też problemów z dograniem terminów z fryzjerką czy wizażystką. Z relacji moich par wiem, że załatwienie wszystkiego i zorganizowanie całego wesela w tygodniu jest możliwe nawet z mniejszym wyprzedzeniem niż pół roku. Popularne staje się planowanie wesela w tygodniu ale np. dzień przed świętem czy dniem wolnym od pracy albo długim weekendem, tak aby Wasi goście nie musieli barć specjalnie urlopu z tej okazji. Może to być wielkanocna niedziela, która będzie okazją do spędzenia podwójnie rodzinnego święta. Dobrym terminem może okazać się również czwartkowy ślub w Boże Ciało.

Niższe koszty organizacji ślubu w tygodniu

Organizacja wesela w tygodniu ma swoje uzasadnienie też w kwestii finansowej. Zaczynając od sali, która bardzo często oferuje rabaty i zniżki dla par, które zdecydują się na wesele w inny dzień tygodnia niż sobota. Takie oferty mogą być naprawdę atrakcyjne, szczególnie jeśli cenę za tzw. talerzyk przemnożymy przez ilość zaproszonych gości. Im większe wesele, tym większa oszczędność w tym aspekcie. Promocje mogą polegać na nieodpłatnych dodatkowych usługach typu słodki lub wiejski stół, za który w sobotę trzeba dodatkowo zapłacić. Może okazać się, że organizacja wesela w miejscu, który w sobotę jest poza Waszym budżetem, w tygodniu będzie już możliwa. Podobnie jest z ofertami usług fotografów czy filmowców. Tutaj często możecie otrzymać rabat jeśli zdecydujecie się na rezerwację terminu w tygodniu lub dodatkowe usługi takie jak sesja narzeczeńska.

Ślub w tygodniu przynosi szczęście

Jeśli jesteście przesądni i ma dla Was znaczenie czy w miesiącu, w którym zorganizujecie swój ślub jest literka „r”, to równie ważnym może okazać się czy dzień Waszego ślubu będzie wróżył szczęście i tak ślub w dni powszednie według wielu wierzeń może przynieść parze wiele pomyślności. Ślub we wtorek ma zagwarantować Parze Młodej bogactwo, a środa poświęcona św. Antoniemu, patronowi oraz orędownikowi szczęśliwych małżeństw przyniesie Wam pomyślność. Kolejny takim dniem jest czwartek z pod znaku Jowisza sprzyjający i niosący ze sobą radość dla Młodych Par. Piątek z kolei to dzień szczęśliwy do zawarcia małżeństwa według Greków i Rzymian.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

    Zobacz również:

    Zobacz również:

    Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław