Kilka powodów, dla których fajnie jest być fotografem ślubnym

Fotograf ślubny to profesja, którą zajmuję się od kilku dobrych lat. Wszystko zaczęło się dawno temu od pomysłu, może nawet marzenia aby zostać fotografem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co konkretnie będę fotografował ale konsekwentnie dążyłem do celu studiując wszystkie dostępne materiał na temat fotografii. Później była praktyka, sesje zdjęciowe i w końcu pierwsze reportaże ślubne. Zajęło mi to trochę czasu ale finalnie udało się i dzisiaj mogę zaoferować Wam profesjonalne usługi jako fotograf ślubny. W tym zawodzie jest bardzo wiele pozytywnych aspektów i oczywiście są też te negatywne. Tych drugich jest o wiele mniej, a konkretnie jeden. Większość ślubów odbywa się w terminach sobotnich i do tego przeważnie w okresie letnim co stanowi utrudnienie szczególnie jeśli trzeba pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Reszta to ta pozytywna strona i według mnie ona zdecydowanie przeważa. Jak to jest być fotogram ślubnym?

Spotykasz ciekawych ludzi

Fotografia ślubna to praca z ludźmi. Niejednokrotnie są to naprawdę niesamowite osoby. Mają swoje pasje, podróżują, robią coś ciekawego w życiu czy np. tak jak Ty kochają fotografię. Jest duża szansa, że Twoi klienci staną się Twoimi przyjaciółmi albo po prostu będą do Ciebie wracać przy okazji kolejnych ważnych wydarzeń w ich życiu. Na początku jest sesja narzeczeńska, później reportaż ślubny, sesja ślubna, a w dalszej kolejności przychodzi czas na chrzest nowego członka rodziny. W końcu spotykam moje pary na sesji zdjęciowej w powiększonym składzie jako swojego rodzaju fotograf rodzinny.

Fotografujesz jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Pary Młodej

Fotograf ślubny bierze udział w wydarzeniu, które dla Młodej Pary jest jednym z najważniejszych w ich życiu. Wszystko jest starannie przygotowane i zaplanowanie na długo przed datą ślubu. Nie ma tu miejsca na pomyłkę i brak umiejętności. Zaufanie jakim obdarza fotografa Para Młoda jest ogromne i to sprawia, że możemy czuć się wyróżnieni jako osoba odpowiedzialna za tak istotną kwestię.

Jesteś własnym szefem

Bycie szefem dla samego siebie nie zawsze jest łatwe. Trzeba mieć w sobie dużo samodyscypliny, być konsekwentnym i odpowiedzialnym aby samemu organizować sobie prace. Zapewniam Was, że mimo różnych trudności daje to ogromną satysfakcje, której przynajmniej ja nie doświadczyłem nigdy pracując dla kogoś na etacie.

Ślub to świetna okazja żeby zrobić dobre zdjęcia

W czasie przygotowań, podczas ceremonii i na przyjęciu weselnym jest bardzo wiele okazji do zrobienia świetnych zdjęć. Ślub to idealny temat do reportażu fotograficznego. Od samego początku dzień ślubu aż buzuje od emocji. Poza tym wszystko to co otacza Parę Młodą było skrupulatnie przygotowywane przez niezliczoną ilość czasu. Idealne warunki do stworzenia pięknych zdjęć, pełnych emocji i pozytywnej energii.

Kreatywna praca

W pracy fotografa kreatywność jest nieodzownym elementem. Jest to niezaprzeczalny plus, który co prawda wymaga trochę wysiłku i skupienia ale dzięki temu praca fotografa ślubnego jest ciekawa. Nie musisz robić ciągle tego samego. Tylko od ciebie zależy w jaki sposób sfotografujesz daną sytuację, a im kreatywniej pokażesz rzeczywistość na swoich zdjęciach, tym Para Młoda będzie pod większym wrażeniem. Tworząc piękne zdjęcia możesz wyrażać siebie i kreować indywidualny styl.

Rozwijasz swoje umiejętności jako fotograf

Fotografia ślubna wymaga wielu umiejętności. Jest to przede wszystkim reportaż ale podczas przyjęcia będziesz musiał fotografować ludzi w tańcu, podczas przygotowań przyjdzie czas aby zrobić kilka zdjęć detali. Podczas sesji plenerowej dobrze byłoby zrobić kilka portretowych ujęć. Generalnie jako fotograf ślubny nigdy nie będziesz się nudził bo zawsze możesz doskonalić swój warsztat w dowolnym kierunku.

Możliwość podróżowania

Jako fotograf ślubny masz możliwość przy okazji wykonywania swojej pracy odwiedzić wiele nowych miast czy krajów. Jeżeli jesteś międzynarodowym fotografem to poza najciekawszymi zakątkami naszego kraju, będziesz mógł zwiedzić piękne miejsca na całym świecie.

Tworzysz ważną pamiątkę

Jako fotograf ślubny jesteś odpowiedzialny za stworzenie pamiątki w postaci zdjęć, które będą oglądane jeszcze długo po ślubie. Album z fotografiami ślubnymi stanie się rodzinnym skarbem, a zdjęcia będą zdobiły ściany domu swoich właścicieli. Nie każdy fotograf tworzy fotografie z myślą, że będą one oglądane przez całe rodziny i co najważniejsze będą przywoływały emocje towarzyszące Parze Młodej podczas tego specjalnego dnia, nawet 50 lat później.

1 komentarz
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

  • Magdalena20 października 2017 - 15:16

    Świetnie napisany artykuł ;). Sama jestem fotografem ślubnym od wielu lat i to wszystko co Pan napisał jest coś na rzeczy. Warto jednak dodać, że to pasja dla ludzi z pasją. Wiadomo każdy popełnia na początku mniejsze większe błędy ale z czasem człowiek nabiera wprawy i może naprawdę robić profesjonalne zdjęcia ;).OdpowiedźAnuluj

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław