Kilka powodów, dla których fajnie jest być fotografem ślubnym

Fotograf ślubny to na prawdę ciekawa profesja. Jest bardzo wiele plusów i oczywiście trochę minusów ale ja chciałbym przedstawić Wam tą pozytywną stronę bo według mnie ona zdecydowanie przeważa. Fotografia ślubna to przede wszystkim dużo pracy ale ogromna satysfakcja rekompensuje wszystkie wysiłki i poświęcony czas. Jak to jest być fotogram ślubnym?

Kilka powodów, dla których fajnie jest być fotografem ślubnym

Spotykasz ciekawych ludzi

Fotografia ślubna to praca z ludźmi. Niejednokrotnie są to naprawdę niesamowite osoby. Mają swoje pasje, podróżują, robią coś ciekawego w życiu czy np. tak jak Ty kochają fotografię. Jest duża szansa, że Twoi klienci staną się Twoimi przyjaciółmi albo po prostu będą do Ciebie wracać przy okazji kolejnych ważnych wydarzeń w ich życiu abyś sfotografował dla nich te chwile.

Fotografujesz jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Pary Młodej

Fotograf ślubny bierze udział w wydarzeniu, które dla Młodej Pary jest jednym z najważniejszych w ich życiu. Wszystko jest starannie przygotowane i zaplanowanie na długo przed datą ślubu. Zaufanie jakim obdarza fotografa Para Młoda jest ogromne i dlatego będąc odpowiedzialnym za uwiecznienie ślubu na zdjęciach można czuć się wyróżnionym.

Kilka powodów, dla których fajnie jest być fotografem ślubnym

Jesteś własnym szefem

Bycie szefem dla samego siebie nie zawsze jest łatwe. Trzeba mieć w sobie dużo samodyscypliny, być konsekwentnym i odpowiedzialnym aby samemu organizować sobie prace ale zapewniam Was, że daje to ogromną satysfakcje, której przynajmniej ja nie doświadczyłem nigdy pracując na etacie.

Ślub to świetna okazja żeby zrobić dobre zdjęcia

W czasie przygotowań, podczas ceremonii i na przyjęciu weselnym jest bardzo wiele okazji do zrobienia świetnych zdjęć. Ślub to idealny temat do reportażu fotograficznego. Od samego początku dzień ślubu aż buzuje od emocji. Poza tym wszystko to co otacza Parę Młodą było skrupulatnie przygotowywane przez niezliczoną ilość czasu. Idealne warunki do stworzenia pięknych zdjęć, pełnych emocji i pozytywnej energii.

Kilka powodów, dla których fajnie jest być fotografem ślubnym

Kreatywna praca

W pracy fotografa kreatywność jest nieodzownym elementem. Jest to niezaprzeczalny plus, który co prawda wymaga trochę wysiłku i skupienia ale dzięki temu praca fotografa ślubnego jest ciekawa. Nie musisz robić ciągle tego samego. Tylko od ciebie zależy w jaki sposób sfotografujesz daną sytuację, a im kreatywniej pokażesz rzeczywistość na swoich zdjęciach, tym Para Młoda będzie pod większym wrażeniem. Tworząc piękne zdjęcia możesz wyrażać siebie i kreować indywidualny styl.

Rozwijasz swoje umiejętności jako fotograf

Fotografia ślubna wymaga wielu umiejętności. Jest to przede wszystkim reportaż ale podczas przyjęcia będziesz musiał fotografować ludzi w tańcu, podczas przygotowań przyjdzie czas aby zrobić kilka zdjęć detali. Podczas sesji plenerowej dobrze byłoby zrobić kilka portretowych ujęć. Generalnie jako fotograf ślubny nigdy nie będziesz się nudził bo zawsze możesz doskonalić swój warsztat w dowolnym kierunku.

Kilka powodów, dla których fajnie jest być fotografem ślubnym

Możliwość podróżowania

Jako fotograf ślubny masz możliwość przy okazji wykonywania swojej pracy odwiedzić wiele nowych miast czy krajów. Jeżeli jesteś międzynarodowym fotografem to poza najciekawszymi zakątkami naszego kraju, będziesz mógł zwiedzić piękne miejsca na całym świecie.

Tworzysz ważną pamiątkę

Jako fotograf ślubny jesteś odpowiedzialny za stworzenie pamiątki w postaci zdjęć, które będą oglądane jeszcze długo po ślubie. Album z fotografiami ślubnymi stanie się rodzinnym skarbem, a zdjęcia będą zdobiły ściany domu swoich właścicieli. Nie każdy fotograf tworzy fotografie z myślą, że będą one oglądane przez całe rodziny i co najważniejsze będą przywoływały emocje towarzyszące Parze Młodej podczas tego specjalnego dnia, nawet 50 lat później.

1 komentarz
dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

  • Magdalena20 października 2017 - 15:16

    Świetnie napisany artykuł ;). Sama jestem fotografem ślubnym od wielu lat i to wszystko co Pan napisał jest coś na rzeczy. Warto jednak dodać, że to pasja dla ludzi z pasją. Wiadomo każdy popełnia na początku mniejsze większe błędy ale z czasem człowiek nabiera wprawy i może naprawdę robić profesjonalne zdjęcia ;).odpowiedźanuluj

fotografia ślubna wrocław
Menu