Jak wybrać odpowiednie auto do ślubu

Dzień Waszego ślubu jest pełen okazji aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym i sprawić aby na długo zapadł w pamięci zaproszonych gości i Waszej. Jeśli tylko odległość z domu, do kościoła czy z kościoła na salę jest wystarczająco duża aby uzasadnić miejsce w weselnym budżecie na wydatki związane z wynajęciem ciekawego samochodu, to jak najbardziej warto się na tym zastanowić i wybrać pojazd pasujących do Was i do stylu Waszego ślub oraz przyjęcie weselnego. Jest to również okazja do spełnienia motoryzacyjnych marzeń. Zwykły przejazd z punktu A do punktu B może stać się wyjątkowy za sprawą niezwykłego środka transportu. Ogromny wybór modeli i rodzajów aut nie ułatwia zadania, dlatego warto poświęcić chwilę i zapoznać się z tematem aby finalnie dokonać właściwego wyboru w tej kwestii.

Samochód na zdjęciach z reportażu ślubnego

Jako fotograf ślubny podczas reportażu zdjęciowego zwracam uwagę nie tylko na toczące się wydarzenia, ale również fotografuje detale i wszystko to, co później jako składowa mojej relacji odda klimat Waszego ślubu. Jednym z takich elementów jest środek transportu jakim będziecie się poruszać. Podczas reportażu jest kilka momentów, w których mam czas aby sfotografować Wasze auto. Może to być moment dekorowania Waszego samochodu jeśli będziecie przystrajać go samodzielnie, a jeśli przyjecie już gotowy, wykonuję kilka ujęć detali oczekującego na Was pojazdu. Kolejna okazja to wyjście z domu, kiedy ruszacie w drogę do kościoła. Ewentualnie czekam na Was już pod kościołem. Jeśli nie będzie czasu przed lub po ceremonii, zawsze jest możliwość wykonać zdjęcia na początku weselnego przyjęcia kiedy zazwyczaj wynajęty samochód jest jeszcze chwilę do Waszej dyspozycji.

O czym pamiętać przy wyborze auta?

Jeśli planujecie ślub w okresie letnim warto zwrócić uwagę na wyposażenie samochodu, w którym nie może zabraknąć klimatyzacji. O ile nie jest to problem w nowych samochodach, to w klasykach czy zabytkowych pojazdach obecność klimatyzacji nie jest już taka oczywista. Dłuższa podróż autem w upalny dzień może okazać się bardzo wyczerpująca i mało przyjemna. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być samochód typu kabriolet, który w okresie letnim będzie idealnym środkiem transportu.

Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to ogólny komfort jaki oferuje dany pojazd. W dużych nowoczesnych autach możemy liczyć na obszerne wnętrze, a także możliwość wygodnego zajęcia miejsca na tylnej kanapie. Jest to szczególnie istotne jeśli Panna Młoda planuje założyć obszerną suknię ślubną lub obcisłą typu rybka. Wybierając zabytkowy samochód należy pamiętać, że takie auta zazwyczaj mają znacznie mniej przestronne wnętrza od tych współczesnych.

Kolejną kwestią jaką należy rozważyć jest to czy będziecie chcieli prowadzić aut sami, czy ma Was wyręczyć w tym wynajęty wraz z pojazdem kierowca. Prowadzenie osobiście samochodu sugerowałbym przy wyborze np. sportowego samochodu abyście bezpośrednio mogli cieszyć się wrażeniami z jazdy. Z drugiej strony ślub może być naprawdę stresującym wydarzeniem, dlatego prowadzenie takiego auta może generować dodatkowy i niepotrzebny stres.

Rodzaj oraz kolorystyka auta jakim Młoda Para będzie się przemieszczała w dniu ślubu powinien pasować do klimatu weselnego przyjęcia i stylu dekoracji. Nie zaszkodzi też aby kolor przewodni był zgodny lub wręcz taki sam jak barwa lakieru wybranego auta. Wszystko to będzie dobrze wyglądało jako całość i stworzy niepowtarzalną kompozycję. Warto przy okazji wyglądu auta wspomnieć o dekoracjach. Najlepsze w tej kwestii będzie minimalistyczne podejście do tematu. W końcu dobrze zaprojektowane nadwozie samochodu jest samo w sobie atrakcyjne i nie potrzebuje dodatkowy dekoracji.

Jakie auto do ślubu wybrać?

Tak jak wcześniej wspomniałem, wybór samochodu nie będzie łatwy ze względu na szeroką ofertę firm zajmujących się tego typu usługami. Taki stan rzeczy nie ułatwia decyzji, ale daje wiele możliwości. Wszystko zależy od Was, waszej wizji i planów odnośnie tego jak ma wyglądać dzień Waszego ślubu. Warto wybiec nieco w przyszłość i zastanowić się jaka pora roku przypada na dzień Waszego ślubu, jak będziecie ubrani i jaki rodzaj auta będzie pasował do Was i klimatu Waszego ślubu.

Jednymi z popularniejszych aut wybieranych przez Młode Pary są amerykańskie Muscle car, a konkretnie Ford Mustang, Dodge Charger czy Chevrolet Camaro. Nic w tym dziwnego ponieważ prezentują się one rewelacyjnie. Muscle car to według definicji samochód osobowy o wysokich osiągach generowanych przy pomocy silników o dużej pojemności, które przy okazji bardzo dobrze brzmią. Wszystko to może skłonić Was do decyzji aby takie auto wynająć bez kierowcy i przy okazji ślubu osobiście doświadczyć amerykańskiej motoryzacji. Jeżeli jednak nie chcecie sami prowadzić auta, nie macie zamiaru zwracać na siebie uwagi muskularnym nadwoziem amerykańskich samochodów i ryczącym z daleka wydechem, to możecie zdecydować się na elegancką limuzynę. Taki samochód pozwoli Wam zrelaksować się podczas podróży i nieco odstresować przed nadchodzącymi wydarzeniami, a wynajęty kierowca zawiezie Was gdzie trzeba. Komfort i wygodę zapewnią Wam m.in. marki takie jak Bentley, Rollce-Royce, Maserati czy Mercedes. Kolejnym popularny wyborem są zabytkowe pojazdy z okresu PRL. Podróż pięknie odrestaurowanym Fiatem 125, Warszawą, Syreną czy Polonezem może być niezapomniany przeżyciem i atrakcją, która sprawi że Wasz dzień stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy. Część Młodych Par decyduje się również na pojazdy zabytkowe zagranicznych marek i na swój środek transportu w dniu ślubu wybierają klasyczne samochody takie jak Triumph Spitfire, Nestor Baron czy londyńska taksówka Austin FX4.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

    Zobacz również:

    Zobacz również:

    Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław