Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

Sesje narzeczeńskie już na stałe zagościły w ofertach fotografów ślubny i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród par. Dlaczego warto zaplanować taką sesję pisałem już w tekście: Sesja narzeczeńska – 5 powodów, dla których warto się zdecydować, a teraz chciałbym przedstawić kilka porad, które ułatwią Wam przygotowanie się do tego rodzaju zdjęć. Sesja narzeczeńska to bardzo często pierwsze tego typu doświadczenia dla przyszłych Par Młodych i warto zadbać o szczegóły aby wszystko przebiegło bez problemu, a efekt końcowy w postaci zdjęć był dzięki temu jeszcze lepszy.

Kiedy zaplanować sesję narzeczeńską

Sesję narzeczeńską warto zaplanować przynajmniej na kilka miesięcy przed terminem ślubu. Nie chcecie zostawiać tego na czasy gorących przygotowań i dopinania wszystkich organizacyjnych spraw na ostatni guzik. W takiej sytuacji możecie nie czuć się komfortowo podczas zdjęć, myśląc co jeszcze zostało do załatwienia. Poza tym sesja narzeczeńska zaplanowana odpowiednio wcześniej pokaże Was w nieco innym miejscu Waszego wspólnego życia niż sam reportaż i sesja ślubna.

Jakie miejsce wybrać na sesje narzeczeńską?

Miejsce na sesję narzeczeńska może być tak naprawdę dowolne. Warto abyście zadali sobie pytanie czy obecność innych ludzi będzie dla Was krępująca. Jeżeli tak, to na Waszą pierwszą sesję jaką badzie ta narzeczeńska wybierzcie spokojną mało uczęszczaną lokalizację. Może to być jakiś ładny kawałek lasu czy nawet Wasze własne mieszkanie. Jeśli mimo wszystko zależy Wam aby zdjęcia zrobić gdzieś w miejskiej aglomeracji czy w popularnym turystycznie miejscu, to warto rozważyć sesję o wschodzie słońca. Wtedy w większości miejsc nawet w centrum dużego miasta będzie bardzo spokojnie. Przy okazji ciepłe światło wschodzącego słońca doda nieco magi do ujęć z Waszej sesji narzeczeńskiej. Pomysłem wartym rozważenia jest również sesja w miejscu, z którym jesteście związani emocjonalne, tam gdzie się poznaliście lub gdzie byliście na Waszej pierwszej radce.

Co z makijażem i fryzurą na sesję narzeczeńską?

Nie ma konieczności abyście na sesję narzeczeńską pod tym względem przygotowywali się jakoś specjalnie. Ważne abyście czuli się swobodnie i dobrze. Sprawdzony strój na co dzień na pewno będzie dobrym wyborem. Jednak możecie też poeksperymentować i dobrać ubrania aby zgrywały się ze sobą kolorystycznie. Taka sesja to też dobra okazja aby przetestować makijaż, w którym przyszła Panna Młoda będzie chciała pokazać się w dniu ślubu. Trzeba tylko pamiętać aby pasował on do ubioru.

Jakie dodatki ze sobą zabrać na sesję narzeczeńską?

Nie jestem zwolennikiem dodatków i wszystkie przypadkowe przedmioty bym sobie darował. Jeżeli już jakieś dodatki, to takie które związane są z Waszymi zainteresowaniami, z tym co robicie zawodowo lub coś do czego macie wspólne zamiłowanie. Jeżeli jedno z Was pasjonuje się fotografią, to zabranie ze sobą aparatu będzie na pewno ciekawym dodatkiem. Wspólna sesja z Waszym zwierzakiem również może być interesująca. Możecie też nawiązać do swoich zainteresowań lub do tego czym zajmujecie się zawodowo poprzez wybranie odpowiedniego miejsca.

Pozowanie – jak zachować się przed obiektywem?

Dla zdecydowanej większości par sesja narzeczeńska to pierwszy kontakt z profesjonalną sesją i fotografem ale bez obaw. Doświadczony fotograf dobrze wie, jak Wami pokierować i jak sprawdzić abyście czuli się swobodnie przed obiektywem. Sesja narzeczeńska to też idealna okazja aby oswoić się z sytuacją kiedy ktoś Was fotografuje. Warto abyście w dniu zdjęć mieli dobre samopoczucie. Wyśpijcie się, bądźcie wypoczęci i zabierzcie ze sobą dobry humor, a resztą zajmie się fotograf. Sesja narzeczeńska ma być dla Was przyjemnością i okazją do wspólnego spędzenia czasu.

2 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław