Efektowne wyjście z kościoła – Czym obsypać Młodą Parę

Zacznijmy najpierw od wyjaśnienia skąd wzięły się dwie różne tradycje dotyczące sposobu w jaki Para Młoda opuszcza kościół. Z jednej strony rodzima tradycja nakazuje aby zaproszeni goście i rodzina pozostała na swoich miejscach podczas gdy Państwo Młodzi z rozbrzmiewającym w tle marszem Mendelssohna będą kierowali się do wyjścia. Z drugiej strony możemy tą chwilę zaaranżować bardziej efektownie i na wzór amerykańskich filmów wszyscy goście oczekiwać będą na Parę Młodą przed kościołem. Kiedy Para Młoda pojawi się przy wyjściu, wszyscy zgromadzeni sypią ryżem, rzucają monetami albo strzelają z konfetti. Czym goście będą sypać ma swoją symbolikę w kulturze i tak obsypanie przy wyjściu zbożem symbolizuje płodność i dostatek. Ryż oznacza płodność i życzenie licznego potomstwa dla małżonków oraz szczęście i miłość. Monety zapewnić mają dobrobyt w małżeństwie o ile wszystkie zostaną zebrane z powrotem przez Parę Młodą.

Jako fotograf ślubny zdecydowanie bardziej preferuję rozwiązanie gdzie goście czekają na Parę Młodą przed kościołem. Jest to jeden z moich ulubionych momentów podczas realizacji reportażu ślubnego i takie ujęcia często goszczą w moim portfolio. Może to być również jeden z bardziej efektownych chwil podczas tego dnia o ile Para Młoda lub goście przygotują odpowiednie akcesoria. Niestety często sypanie czymkolwiek przed kościołem jest zabronione ale zawsze warto przygotować tuby z konfetti bo jeżeli nie przy wyjściu, to można je wystrzelić pod koniec pierwszego tańca Pary Młodej. Najczęściej spotykane są tuby z konfetti, które mogą być wypełnione sztucznymi płatkami kwiatów, motylkami czy też małymi banknotami. Jest to najłatwiejszy sposób i całkiem efektowny jednak należy pamiętać, że zawartość tub przy dużym wietrze odleci w mgnieniu oka. Przy wietrznej pogodzie lepszym rozwiązaniem będzie ryż lub drobne monety. Jeżeli ksiądz całkowicie zabrania sypania, to ciekawą alternatywą jest rozdanie gościom małych pojemniczków z bańkami mydlanymi. Kiedy Para Młoda związana jest ze służbą mundurową, to częstą tradycją jest ustawianie się gości w formie szpaleru przed kościołem, przez który wychodzi Para Młoda. Możliwości jest całkiem sporo i warto ten moment w jakiś sposób zaplanować. Dla gości będzie to dodatkowa atrakcja, a dla Pary Młodej świetne zdjęcia z ich ślubu.

0 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

    Zobacz również:

    Zobacz również:

    Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław