Ciekawe miejsca na sesję zdjęciową we Wrocławiu

Wrocław kryje w sobie wiele pięknych miejsc. Do wyboru mam tutaj zabytkową architekturę i nowoczesne budowle. W okolicach Rynku znajdziemy wiele klimatycznych knajpek i kawiarenek. W obrębie miasta znajduje się również wiele terenów zielonych, w tym około 44 parki. Jeżeli szukasz interesujących miejsc na sesje zdjęciową we Wrocławiu, to dobrze trafiłeś. Przygotowałem listę kilkunastu lokalizacji wraz z przykładowymi zdjęciami. Nieważne czy ma być to ślubna sesja plenerowa, czy po prostu portret, we Wrocławiu znajdziesz naprawdę wiele różnorodnych miejsc.

Ostrów Tumski

Jest to najstarsza zabytkowa część Wrocławia. Powstała na ówczesnej wyspie u ujścia Oławy do Odry. Gród na Ostrowie Tumskim założony prawdopodobnie w X stuleciu stanowił siedzibę pierwszych Piastów. Na Ostrowie Tumskim znajduje się wiele zabytkowych budowli, które tworzą przyjemny klimat do spacerów i spotkań, a jednocześnie jest to ciekawe tło do zdjęć. Jedno z bardziej charakterystycznych miejsc na turystycznej mapie Wrocławia co sprawia, że przez większość czasu jest tłumnie odwiedzane. Do Ostrowa można dostać się poprzez Most Tumski, który potocznie nazywany jest Mostem Zakochanych, a na jago konstrukcji wiszę setki kłódek z inicjałami zakochanych par.

Ogród Staromiejski

Jest to park w centrum Wrocławia, obok Teatru Lalek. Miejsce to wcześniej istniało pod nazwą Park Hanki Sawickiej, później Mikołaja Kopernika, a aktualnie to Ogród Staromiejski. Na jego terenie znajduje się fontanna, nowoczesny plac zabaw i klasyczna karuzela typu francuskiego oraz ławki, które można ustawiać w dowolnym miejsce. Jest to bardzo popularne miejsce, co oznacza, że w weekendy jest tu naprawdę dużo ludzi. Na sesje zdjęciową warto wybrać się w tygodniu, najlepiej rano. Cały ogród jest otoczony wysokim ogrodzeniem, które na zdjęciach daje ładne tło.

Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego

Budowa nowej siedziby biblioteki rozpoczęto w 2003 roku, a zakończenie i wydanie pozwolenia na użytkowanie nastąpiło pod koniec 2011, zaś oficjalne otwarcie w styczniu 2012. Miejsce to jest wybierane przez wielu wrocławskich fotografów ze względu na jego uniwersalność i bardzo dobre kierunkowe światło wpadające z obu stron na plac przed wejściem głównym, które dodatkowo jest zadaszone. Wszystko to sprawia, że miejsce jest idealne na sesje plenerowe o ile ktoś lubi jednolite i neutralne kolorystycznie tło.

Budynek Proxima

Obiekt ten pierwotnie był trzy skrzydłowy i powstał w latach 1872-74, a zbudował go bogaty żydowski bankier Ignatz Leipziger. Do wykończenia wnętrz wykorzystano najbardziej drogocenne materiały takie jak marmur, który do dziś zachował się na ścianach klatki schodowej, stopniach schodów i kolumnach. Krążą legendy, że podczas wojny funkcjonował tu ekskluzywnym Domu Rozpusty lub Kasyno Oficerskie. Od lat 80 jest to siedziba przedsiębiorstwa geologicznego, a w wewnątrz mieszczą się biura. Najciekawszą częścią jest bardzo dobrze zachowana klatka schodowa gdzie z odrobiną pomysłu można zrealizować całą sesje zdjęciową. Bardzo interesujące miejsce chociaż ma swoją specyficzną stylistykę i nie do wszystkiego będzie ona odpowiednia.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Położony niedaleko Hali Targowej Bulwar jest częścią Promenady Staromiejskiej i biegnie wzdłuż południowego brzegu Odry, między Mostem Piaskowym a Mostem Pokoju. Poza tym, że jest to świetna lokacja na sesje zdjęciową to też świetne miejsce na spotkanie i relaks na świeżym powietrzu, a to powoduje, że weekendy spotkać można tu tłumy ludzi. Bardzo fajne miejsce na sesje zdjęciową ale raczej w ciepłe dni. Bardzo wcześnie rano widać tu wschód słońca!

Park Południowy

Jeden z Wrocławskich parków mieszczący się w południowej części osiedla Borek. Na jego terenie znajduje się pomnik Fryderyka Chopina upamiętniający wizytę pianisty we Wrocławiu w 1830 roku. Jednym z nieliczny obiektów zachowanych od czasów założenia parku i zarazem bardzo charakterystyczny dla tego miejsca jest taras widokowy nad stawem. Park ze znajdującymi się na jego terenie elementami architektury stanowi interesujące miejsce na sesje zdjęciowe. Najlepiej odwiedzić to miejsce w okresie letni lub kiedy roślinność zmieni barwy na te jesienne.

Narodowe Forum Muzyki

Obiekt położony w centrum Wrocławia powstał na dzisiejszym placu Wolności, dawnym Forum Królewskim. W gmachu znajdują się sale koncertowe, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe i przestrzeń wystawiennicza. Wewnątrz budynku znajduje się foyer czyli ogromne pomieszczenie, w dzięki ciekawej aranżacji można złapać tutaj wiele ciekawych kadrów. Przez przeszkloną ścianę frontową nad wejściem podziwiać można panoramę Wrocławia. Zewnętrzna część budynku jest także interesująca i do tej pory posłużyła już wielu wrocławskim fotografom jak tło do zdjęć.

Park Szczytnicki

Park położony jest na wschód od Starej Odry, na terenie dawnej wsi Szczytniki, która do miasta została włączona w 1868 roku. Zajmuje powierzchnię około 100 hektarów, a na jego terenie oprócz wielu gatunków drzew i krzewów znajdziemy Ogród japoński oraz drewniany kościół z przełomu XVI i XVII wieku. Teren parku jest naprawdę ogromny i różnorodny pod względem roślinności. Bardzo uniwersalne miejsce na sesje zdjęciową, a z odrobiną szczęścia i dobrego światłą można złapać tutaj naprawdę ciekawe kadry.

Park Wschodni

Park miejski położony w południowo-wschodniej części Wrocławia. Jego powierzchnia to ponad 30ha. Został zaprojektowany w 1928 przez Paula Dannenberga ówczesnego dyrektora ogrodnictwa miejskiego we Wrocławiu. Na terenie parku znajduje się kilka mostków i kładek oraz jazy kierujące przepływem wody w poszczególnych odnogach rzeki. W centralnej części parku znajduje się niewielki staw i plac zabaw dla dzieci, a także pomnik Oddziałów Szturmowych. Jest też dużo otwartych przestrzeni i ciekawie rozmieszczona roślinność, którą można wykorzystać jak tło na sesje zdjęciową. W parku nie ma zbyt dużo ludzi nawet w weekendy także można tam przyjechać na zdjęcia w dowolnym czasie.

Pergola

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsce we Wrocławiu. Pergola w kształcie połowy elipsy o długości 640m wybudowana w 1913 roku wokół sztucznego stawu z fontanną na terenach wystawowych we wschodniej części Wrocławia. Budowla została zaprojektowana przez Hansa Poelziga. Dwa rzędy słupów z nietynkowanego żelbetu zwieńczone kratą oplecioną przez winorośl. W sąsiedztwie Pergoli znajduje się Park Szczytnicki i Ogród Japoński. Miejsce ze względu na swoją popularność jest często oblegane przez spacerowiczów i zwiedzających także na zdjęcia warto wybrać się rano w dni powszednie.

Przystanek Stadion Miejski

Jest to żelbetowa konstrukcja pełniąca funkcję przystanku tramwajowego zintegrowanego ze stacją kolejową przy stadionie miejskim we Wrocławiu wybudowana według koncepcji autorstwa Maćków Pracownia Projektowa. Materiały użyte do budowy to jedynie beton architektoniczny, stali i naturalny kamień. Neutralność kolorystyczna i gładkie, proste powierzchnie idealnie nadają się jako tło do sesji zdjęciowej.

Wrocławski Rynek

Rynek we Wrocławiu ma niemal 3,8 hektara i jest to jeden z największych dawnych placów targowych w Polsce. Stary ratusz w jego centrum to największa budowla tego typu w całym kraju i unikatowy w skali europejskiej zabytek świeckiej architektury gotyckiej. Rynek we Wrocławiu kryje wiele ciekawych miejsc. Klimatyczne uliczki i różne elementy architektury świetnie sprawdzą się jak tło zdjęciowe.

Teatr Capitol

Wrocławski teatr muzyczny powstały w 2004 roku będąc kontynuacją wcześniejszych teatrów istniejących w tym samym miejscu. Siedziba Teatru Muzycznego Capitol została rozbudowana i zmodernizowana w latach 2011-2013. Nowoczesna elewacja teatru może posłużyć jako ciekawe tło do sesji zdjęciowej.

Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek mieści się w budynku dawnej resursy kupieckiej wzniesiony w stylu neobarokowym w latach 1892-1894, a następnie rozbudowany według projektu Alberta Graua w latach 1905-1909. Przed wejściem znajduje się fontanna Krasnali, a od strony wschodniej taras wychodzący na Ogród Staromiejski. Interesująca architektura budynki i wspomniany taras stanowią ciekawe tło do różnego rodzaju sesji zdjęciowych.

Wrocławski kawiarnie

Nikt chyba nie zaprzeczy, że we Wrocławiu kawiarni nie brakuje. W okolicach Rynku dołowienie co kilka metrów możemy znaleźć miejsce gdzie napijemy się czarnego trunku. Aby wyróżnić się w tłumie kawiarni, wiele z tych miejsc posada ciekawy i oryginalny wystrój, który może kreatywnie wykorzystać podczas zdjęć. Wystarczy wyjść z kawiarni aby szklane witryny stały się przeszkadzajkami, wprowadzającymi coś interesującego do kadru. Dużym plusem jest też możliwość zrealizowania zdjęć podczas złej pogody.

Wyspa Słodowa

Niewielka śródmiejska wysepka położona na Odrze w centrum Wrocławia. W okolicy znajdują się także dwie inne wyspy. Ze znajdujących się na wyspie zabudowań pozostała jedynie jedna kamienica. Pozostałą cześć została pod koniec XX wieku zagospodarowana i uporządkowana. Aktualnie jest wykorzystywana jako miejsce publicznych imprez plenerowych i koncertów. Z wyspy roztacza się interesujący widok na zabudowania Wrocławia co sprawia, że ta lokalizacja może być atrakcyjnym miejscem na sesje zdjęciową.

Las Mokrzański

Jest to największy kompleks leśny w granicach administracyjnych Wrocławia położony na północno-zachodnim skraju miasta. Las do 1945r. istniał pod nazwą Muckerauer Wald, a później krótko jako Las Mokrsko. W latach 1900-1945 na terenie lasu znajdowała się restauracja „Leśny Zameczek”. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie fundamenty budynku. Miejsce jak każde inne zalesione tereny bardzo dobrze nadaje się na sesje plenerową. Jesienią miejsce przybiera pięknych kolorów ale warto też fotografować tutaj w lato kiedy wszystko jest zielone.

 

3 komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

  • dzarma3 grudnia 2013 - 03:32

    Wrocław jest cudowny :)OdpowiedźAnuluj

  • Ewa2 stycznia 2014 - 20:25

    Dzień dobry, potrzebuję zrobić zdjęcie rodzinne – sześcioro rodzeństwa na 60-te urodziny teściowej? Nie pozowane tylko takie fajne na luzie :) Ile to bedzie kosztowało???OdpowiedźAnuluj

  • Paulina21 listopada 2014 - 23:34

    Czy autor wie, gdzie znajduje się sławna, stara klatka schodowa, która jest na wielu zdjęciach.OdpowiedźAnuluj

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław