Ciekawe miejsca na sesję ślubną we Wrocławiu i okolicach

Wrocław daje wiele możliwości jeżeli chodzi o miejsca, które możemy wykorzystać do zrealizowania sesji zdjęciowej, nie tylko ślubnej czy narzeczeńskiej ale także każdej innej. We Wrocławiu znajdziemy zabytkową architekturę, nowoczesne budynki, a także parki i skwery bogate w zieleń. Na terenie należącym do miasta znajdują się również Lasy. Wrocławscy fotografowie nie mogą więc narzekać na ilość i różnorodność dostępnych scenerii. W tym wpisie nie będę jednak ograniczał się tylko i wyłącznie do Wrocławia bo chciałbym pokazać tutaj również inne miejsce w nieco dalszej odległości ale będzie to głównie teren województwa dolnośląskiego i ewentualnie opolskiego. Wspólnym mianownikiem dla propozycji z poniższej listy będzie zatem fotografia ślubna czyli sesje plenerowe i sesje narzeczeńskie jednak nie wyklucza to realizacji zdjęć innego typu w wymienionych lokalizacjach.

Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego

Biblioteka Główna Uniwersytetu Wrocławskiego to sześciopiętrowy obiekt, który został wzniesiony we Wrocławiu na terenie dzielnicy Śródmieście. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2003, a zakończyła się pod koniec 2011. W sąsiedztwie obiektu znajdują się biurowiec Green Day, Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz gmach Szczytnicka 35. Elewacja budynku świetnie nadaje się na sesje zdjęciową. Surowe i jednolite powierzchnie z drewnianymi wstawkami będą ciekawym tłem. Dodatkowo przed wejściem głównym znajduje się ławka Uiliuili zaprojektowana przez architekta Piotra Żurawia, która jest często wykorzystywana podczas sesji zdjęciowych. Jej niecodzienny kształt prowokuje do kreatywnych kadrów. Światło w tym miejscu jest generalnie miękkie i kierunkowe ze względu na zadaszenie występujące na placu przed wejściem do biblioteki. Prawdopodobnie każdy fotograf z Wrocławia kiedyś robił tu zdjęcia. Świetne miejsce na miejską sesję ślubną lub narzeczeńską. Spójna kolorystyka i minimalistyczna architektura daje możliwość stworzenia niecodziennych ujęć. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Paula & Grzesiek | Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu.

Pergola – Wrocław

Jest to konstrukcja architektoniczna w kształcie połowy elipsy wybudowana na początku XX wieku wokół sztucznego stawu z fontanną na terenach wystawowych we wschodniej części Wrocławia. Pergola umiejscowiona jest po północno-wschodniej stronie Hali Stulecia wraz z Pawilonem Czterech Kopuł. Zaprojektowana przez Hansa Poelziga jako dwa rzędy słupów zwieńczone kratą porośniętą winoroślą. Długość pergoli wynosi 640 metrów i liczy ona łącznie 750 słupów. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu pod względem turystycznym jak również ulubione miejsc na sesje ślubne Par Młodych. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Dorota & Patryk | Park Szczytnicki.

Budynek Proxima Wierzbowa – Wrocław

Pałac Leipzigera został zbudowany przez żydowskiego bankiera Ignatza Leipzigera w latach 1872–1874 na miejscu dawnej ujeżdżalni. Pałac zaprojektował znany architekt Karl Schmidt. Mimo, że do wykończenia wnętrz wykorzystano najbardziej drogocenne materiały (marmur do dziś zachował się na ścianach klatki schodowej, stopniach schodów i kolumnach) Leipziger już cztery lata później sprzedał budynek. Funkcje administracyjne pełnił do 1945 roku, choć niektórzy mówią o funkcjonującym podczas wojny ekskluzywnym domu rozpusty i kasynie wojskowym. Od lat 80. do 2017 roku obiekt był użytkowany przez przedsiębiorstwo geologiczne Proxima. Aktualnie w budynku są prowadzone prace mające na celu przekształcenie budynku w hotel więc realizacja sesji zdjęciowej może być utrudniona lub niemożliwa ze względu na remont.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego – Wrocław

Jest to szeroka promenada w pobliżu Hali Targowej. Zlokalizowana między mostem Pokoju a mostem Piaskowym na przeciwko budynku Akademii Sztuk Pięknych. Ta część nabrzeża pełni również funkcję przystani turystycznej. Amfiteatr częściowo przybrał formę kaskadową gdzie w upalne dni można spotkać turystów i mieszańców Wrocławia wygrzewających się w słońcu. Z bulwaru widać piękną panoramę Ostrowa Tumskiego, a na jednej z części zasiana została między ławkami wysoka trawa, którą można kreatywnie wykorzystać podczas komponowania kadrów.

Góry Sowie

Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych w południowo-zachodniej części Polski zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego. W Górach Sowich oprócz grzbietu głównego wyróżnia się pasmo Garbu Dzikowca i Wzgórz Wyrębińskich. Góry Sowie to świetne miejsce dla turystów lubiących piesze wędrówki i jedno z niewielu, gdzie rozpościera się widok na całe Sudety od Pasma Jaseników na wschodzie do Gór Izerskich na zachodzie. Tereny górzyste zaczynają się już kilka kilometrów od Bielawy, a około 70km od Wrocławia i jest to jedno z najbliższych miejsc gdzie możemy zrealizować zdjęcia z górskim krajobrazem w tle. Jest to idealne miejsce na sesję ślubną ze względu na łatwy dostęp, co jest istotne kiedy ślubne stroje mogą utrudniać większe wspinaczki. Chwilę spaceru łagodnym szlakiem od parkingu mamy dostęp do przepięknych krajobrazów. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Zimowa sesja narzeczeńska – Karolina & Piotr | Góry Sowie.

Jelcz-Laskowice – Lasy

Jelcz-Laskowice to miasto w województwie dolnośląskim, znajdujące się w powiecie oławskim. Miejscowość leży na prawym brzegu Odry w odległości 22 km od Wrocławia i 57 km od Opola. Na terenie miasta znajduje się staw z piaszczystą plażą, w miejscu którego dawniej kopano żwir i glinę. Stawów jest łącznie 3 i wszystkie znajdują się na terenie lasu iglastego, który świetnie nadaje się na sesje zdjęciowe i wygląda dobrze przez większość roku co w przypadku liściastych lasów nie jest już takie oczywiste. Bardzo ładne tereny leśne w bliskiej odległości od Wrocławia. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Ala & Marek | Jelcz-Laskowice.

Kopalnia Kaolinu

Kopania surowców mineralnych powstała w 1947 roku na północnym krańcu miasta Nowogrodziec leżącego pomiędzy Lubaniem Śląskim i Bolesławcem na Dolnym Śląsku. Zakład rozpoczął działalność polegającą na wydobyciu surowców ilastych czyli piachu o pięknej białej barwie. Po kilku latach rozpoczęto produkcję kaolinów wzbogaconych między innymi dla przemysłu ceramicznego i papierniczego. Aktualnie piasek o białej barwie gromadzony jest na kolejnej hałdzie, a u jej stóp utworzyło się niewielkie jeziorko o błękitnej barwie z krystalicznie czystą wodą. Z powstałych wzniesień widać całą okolicę, a także w odpowiedniej porze możemy obserwować wschód i zachód słońca. Sesja ślubna w takim miejscu będzie na pewno oryginalna i nietuzinkowa. Warto przyjechać do Kaolina na sesję zdjęciową w tygodniu lub wcześnie rano ponieważ jest to dość popularne miejsce nie tylko pod względem fotograficznym ale również jako cel weekendowych wycieczek.

Karpacz

Karpacz to karkonoskie miasto położone u podnóża Śnieżki. Pierwsze zapiski o Karpaczu pojawiają się już w końcu XIV wieku w Księgach Walońskich. W Sudetach występuje wiele cennych surowców mineralnych co powodowało napływ osadników przybywających po obecne tu złoto, srebro i rudy żelaza. Tereny były też licznie zasiedlane przez drwali. Pierwsze osady pojawiły się w Wilczej Porębie, Budnikach i Bierutowicach. Karpacz do momentu intensywnego rozwoju turystyki w tym rejonie nie istniał jako jedna miejscowość, ale jako zbiór osobnych osad. Prawa miejskie Karpacz otrzymał w 1960 roku i po wojnie stał się głównym kurortem polskich Karkonoszy. Idealne miejsce na sesje ślubne w górach. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Aneta & Piotrek | Karpacz.

Kawiarnie we Wrocławiu

Wrocław pełen jest kawiarni, szczególnie w okolicach Rynku możemy znaleźć takie miejsca dosłownie co kilka metrów. Właściciele kawiarni często ciekawie aranżują wnętrza swoich lokali aby wyróżnić się w tłumie i przyciągnąć klientów, dlatego takie miejsce może być ciekawą alternatywą podczas brzydkiej pogody albo fajnym urozmaiceniem sesji plenerowej. Polecam takie miejsca szczególnie na sesje narzeczeńskie. Więcej zdjęć z tego rodzaju miejsc znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Kasia & Damian | Wrocław.

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe jeziorka to cztery stawy u podnóża Wielkiej Kopy zlokalizowane w Rudawach Janowickich na terenie Dolnego Śląska. Powstały w miejscu wyrobisk podczas działalności dawnych niemieckich kopalni. Największa i najstarsza z nich usytuowana na terenie Purpurowego Jeziorka nazywała się Hoffnung. Kolejna na terenie Błękitnego Jeziorka nosiła nazwę Neues Glück i Gustav Grube istniejąca na terenie Zielonego Jeziorka). Barwa jeziorek wynika ze składu chemicznego podłoża, na którym są zlokalizowane. Nietypowy kolor wody jeziorek, a także ciekawa okolica powoduje, że w okresie letnim można spotkać tutaj wielu turystów. Czasem zdarza się również, że na sesje plenerową przyjeżdża tutaj kilka Par Młodych jednocześnie dlatego najlepiej wybrać się tam w tygodniu i o wczesnej porze. Dystans od Wrocławia to niecałe 100km. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Kasia & Wojtek | Kolorowe Jeziorka.

Las Mokrzański – Wrocław

Las Mokrzański do roku 1945 funkcjonał pod nazwą Muckerauer Wald. W późniejszym okresie jako Las Mokrsko. Jest to największy kompleks leśny w granicach administracyjnych Wrocławia. Jego powierzchnia to 551 hektarów i znajduje się na północno-zachodnim skraju miasta. Na tym terenie występują głównie drzewa liściaste co jesienią sprawia, że las całkowicie zmienia barwy. Świetne miejsce na różnego rodzaju sesje fotograficzne.

Las Sołtysowicki – Wrocław

Las Sołtysowicki to niewielki kompleks leśny zlokalizowany w północno-wschodniej części Wrocławia. Południowa część lasu nazywana jest również Parkiem Sołtysowickim. Las położony jest pomiędzy osiedlem Sołtysowice i Kłokoczyce. Na terenie lasu znajdują się trzy stawy. Znajdziemy tutaj głównie drzewa liściaste, które w okresie letnim są pięknie zielone, a jesienią nabierają ciepłych, złocisto-czerwonych barw. Ciekawe miejsce do realizacji sesji narzeczeńskich, ślubnych i rodzinnych.

Las Strachociński – Wrocław

Jest to kolejny las w obrębie administracyjnym Wrocławia położony we wschodniej części miasta na terenach zalewowych, między osiedlami Strachocin i Wojnów a rzeką Odrą. Las należy do Lasów Państwowych i zajmuje około 200 ha włączając w to okoliczne łąki. Występują tutaj głównie drzewa liściaste. Podczas sesji warto wykorzystać otwarte tereny należące do tego kompleksu leśnego. Rozległe łąki pozwalają wyczarować całkiem ciekawe kadry.

Miękinia – Lasy

Nadleśnictwo Miękinia składające się z obrębów leśnych – Miękinia i Sobótka powstało na podstawie pisma Naczelnego Dyrektora Lasów Państwowych w 1978 roku. W jego skład weszły dwa osobne wcześniej nadleśnictwa – Miękinia i Sobótka. Las zlokalizowany pomiędzy miejscowościami Błonie i Miękinia. Jest to świetne miejsce na sesje ślubne z dala od miejskiego zgiełku gdzie w ciszy i spokoju można fotografować. Mieszanka drzew liściastych i iglastych daje atrakcyjne tło do zdjęć, a ponieważ miejsce nie jest zbyt uczęszczane, to żadna para nie będzie się tu czuła skrępowana obecnością innych ludzi. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja plenerowa – Klaudia & Patryk | Wrocław.

Narodowe Forum Muzyki – Wrocław

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to nowoczesny kompleks sal koncertowych. Budynek położony na Placu Wolności w centrum Wrocławia został zaprojektowany przez firmę Kuryłowicz & Associates. Aranżację wnętrz zrealizowało Towarzystwo Projektowe. W gmachu znajdują się cztery sale koncertowe, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe oraz przestrzeń wystawiennicza. Sesję zdjęciową można zrealizować na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. W środku znajdziemy dużo jednolitych powierzchni i przeszkleń, które można kreatywnie wykorzystać podczas zdjęć. Elewacja budynku jest równie atrakcyjna i stanowi ciekawe tło do sesji plenerowej.

Ogród Japoński – Wrocław

Ogród japoński powstał przy okazji organizowanej we Wrocławiu w 1913 roku Wystawy Światowej. Zlokalizowany wokół dawnego stawu Ludwiga Theodora Moritza-Eichborna na terenie obecnego Parku Szczytnickiego. Powstał z inicjatywy hrabiego Fritza von Hochberga przy udziale japońskiego ogrodnika Araia Mankichiego. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu dlatego planując tu sesję zdjęciową należy unikać weekendów. Po wyjściu z ogrodu jesteśmy praktycznie na Pergoli, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Szczytnicki.

Ogród Staromiejski – Wrocław

Park w centrum Wrocławia w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Lalek. Miejsce to wcześniej istniało pod nazwą Park Hanki Sawickiej, później Mikołaja Kopernika, a aktualnie to Ogród Staromiejski. Na terenie parku znajduje się fontanna, nowoczesny plac zabaw oraz oryginalna karuzela typu francuskiego. Ławki w parku można dowolnie ustawiać ponieważ nie są na stałe przymocowane do podłoża. Jest to bardzo popularne miejsce, co oznacza, że w weekendy jest tu naprawdę dużo ludzi. Na sesję zdjęciową warto wybrać się raczej w tygodniu i najlepiej rano. Cały ogród jest otoczony wysokim ogrodzeniem, które na zdjęciach daje ładne tło.

Opactwo Cystersów w Lubiążu

Wybudowany w latach 1681 – 1699 cysterski zespół klasztorny znajdujący się na terenie miasta Lubiąż. Jeden z największych zabytków tej klasy w Europie i jednocześnie największe opactwo cysterskie na świecie. Obiekt nazywany jest arcydziełem śląskiego baroku. Do realizacji sesji zdjęciowych w Opactwie Cystersów najbardziej nadają się wyremontowana sala książęca oraz jadalnia opata, które robią niesamowite wrażenie. Warto pokręcić się po całym obiekcie ponieważ część będąca jeszcze przed remontem również pozwala na uzyskanie ciekawych kadrów. Wejście w celu realizacji sesji zdjęciowej wymaga uiszczenia opłaty, a wstęp możliwy jest o pełnych godzinach. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Maika & Piotr | Opactwo Cystersów.

Ostrów Tumski – Wrocław

Najstarsza zabytkowa część Wrocławia powstała na ówczesnej wyspie u ujścia Oławy do Odry. Gród na Ostrowie Tumskim założony prawdopodobnie w X stuleciu stanowił siedzibę pierwszych Piastów. Na Ostrowie Tumskim znajdziemy wiele zabytkowych budowli, które tworzą przyjemny klimat do spacerów i spotkań, a jednocześnie jest to ciekawe tło do sesji fotograficznych. Jedno z bardziej charakterystycznych miejsc na turystycznej mapie Wrocławia przyciąga tłumy turystów, dlatego warto wybrać się tam na sesję zdjęciową bardzo wcześnie rano. Do Ostrowa można dostać się poprzez Most Tumski, który potocznie nazywany jest Mostem Zakochanych, a na jago konstrukcji wiszę setki kłódek z inicjałami zakochanych par. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Monika & Brandon | Wrocław.

Pałac Wallenberg-Pachaly – Wrocław

Zbudowany w stylu wczesnego klasycyzmu w latach 1785-1787 przy ówczesnym Rossmarkt dla rodziny Wallenberg-Pachaly. Pierwotnie pałac stał nad fosą, zasypaną całkowicie po roku 1869. Architekt Carl Ferdinand Langhans przebudował pałac w stylu klasycystycznym i powiększył go o trójosiowe skrzydło zachodnie. Przebudowany pałac łączył funkcje użytkowe z mieszkalno-reprezentacyjnymi. Pierwsze piętro było luksusową rezydencją. W salonie zachowały się stiuki, kominek z niszą ujętą z obu stron hermami oraz cztery narożne wnęki flankowane jońskimi kolumnami. Parter zajmowało przedsiębiorstwo bankowo-handlowe, kantor wymiany walut i biuro obsługi spedycji towarów. Wozy wjeżdżały do ogromnej sieni i tu były wyładowywane. Pałac Pachalych jest jednym z najbardziej okazałych pałaców XVIII-wiecznego Wrocławia i dzisiaj ma jedyne zachowane we Wrocławiu klasycystyczne wnętrza. II wojna światowa nie spowodowała niemal żadnych zniszczeń pałacu, a jego wnętrza nie zostały zdewastowane. Pałac przejął Uniwersytet Wrocławski i zaadaptował go do celów bibliotecznych. W listopadzie 2013 roku Uniwersytet Wrocławski wystawił pałac na sprzedaż, a instytucje biblioteczne przeniesiono do nowego budynku.

Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie

Na miejscu dzisiejszego pałacu znajdował się w średniowieczu dwór obronny lub zamek, który został gruntownie przebudowany w 1602 roku przez Wenzeslausa von Zedlitz na renesansową rezydencję. W kolejnych wiekach budowla zmieniała właścicieli. W 1812 roku wieś wraz z pałacem kupił zgermanizowany Polak Ludwik Serafin von Olszewski służący w pruskiej armii. Spadkobierca majątku, wnuka Alfreda tak zauroczyły powieści Sienkiewicza, że postanowił wrócić do polskich korzeni. Swoim dzieciom nadał polskie imiona, a w testamencie zastrzegł, że jeśli nie nauczą się biegle władać językiem polskim i nie będą honorować polskich tradycji, to majątek stanie się własnością Henryka Sienkiewicza. Dzieci jednak nie wypełniły ostatniej woli ojca, a Sienkiewicz nie przyjął spadku. Ostatecznie pałac trafił w ręce córki Alfreda. Do II Wojny Światowej właścicielami majątku byli Von Olszewscy. Później pałac zamieszkiwany był przez przypadkowe osoby, aż do roku 1995 kiedy stał się własnością prywatną. Pałac otoczony jest fosą gdzie za zgodą właścicieli można popływać łódką i zrealizować sesje na wodzie. Generalnie cały teren wokół pałacu nadaje się bardzo dobrze jako tło do ciekawych zdjęć.

Park Krajobrazowy Dolina Baryczy

Park krajobrazowy położony na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, między Żmigrodem i Przygodzicami. Znaczna część obszaru Doliny Baryczy znajduje się w granicach największego w Polsce parku krajobrazowego. Na terenie Parku mieści się także jeden z największych w Europie kompleksów stawów rybnych, w skład którego wchodzi prawie 300 stawów. Jest to idealne miejsce na sesje ślubną lub narzeczeńską. Przy odrobinie dobrego światła można tutaj stworzyć naprawdę piękne kadry. Dolina Baryczy to jedno z miejsc, o którym wspominam we wpisie: Sesja ślubna w lesie. Jeśli lubisz obcowanie z naturą i piękne leśne krajobrazy, a przy okazji jesteś z okolic Dolnego śląska, to zapraszam do lektury. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Jesienna sesja ślubna – Agnieszka & Mateusz | Dolina Baryczy.

Park Południowy – Wrocław

Wrocławski park znajdujący się w południowej części osiedla Borek. Na jego terenie znajduje się pomnik Fryderyka Chopina upamiętniający wizytę pianisty we Wrocławiu, która miała miejsce w 1830 roku. Jednym z nieliczny obiektów zachowanych od czasów założenia parku i zarazem bardzo charakterystyczny dla tego miejsca jest taras widokowy nad stawem. Elementy architektury na terenie parku sprawiają, że miejsce ma unikalny charakter. Park jest bardzo popularnym miejscem spacerów i relaksu Wrocławian dlatego na zdjęcia warto wybrać się tam wcześnie rano kiedy jeszcze nikogo nie ma. Można spróbować też popołudni jednak wtedy na pewno spotkamy tam tłum spacerujących ludzi i to może nieco utrudnić na realizację zdjęć jednak z drugiej strony zachodzące słońce przebijające się przez liście doda trochę magii do naszych zdjęć i wynagrodzi te niedogodności.

Park Szczytnicki – Wrocław

Park Szczytnicki to jeden z największych parków Wrocławia zajmujący powierzchnię około 100 ha. Położony na wschód od Starej Odry, na terenie dawnej wsi Szczytniki, która do miasta została przyłączona 1868 roku. Na jego terenie oprócz wielu gatunków drzew i krzewów znajduje się Ogród japoński oraz drewniany kościół z przełomu XVI i XVII wieku. Park jest naprawdę ogromny i każdy może znaleźć tutaj swoje miejsce. Nawet podczas weekendów nie ma problemu aby zrealizować sesję zdjęciową. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja plenerowa – Magda & Michał | Wrocław.

Park Wschodni – Wrocław

Jeden z wrocławskich parków położony w południowo-wschodniej części miasta. Jego powierzchnia to ponad 30 ha. Został zaprojektowany w 1928 roku przez Paula Dannenberga ówczesnego dyrektora ogrodnictwa miejskiego we Wrocławiu. Na terenie parku znajduje się kilka mostków i kładek oraz jazy kierujące przepływem wody w poszczególnych odnogach rzeki. W centralnej części parku znajduje się niewielki staw i plac zabaw dla dzieci, a także pomnik Oddziałów Szturmowych. Jest tu dużo otwartych przestrzeni i ciekawie rozmieszczona roślinność, którą można wykorzystać podczas realizacji zdjęć. Park nie jest bardzo uczęszczany przez wrocławian dlatego też nawet w weekendy można przyjechać tam na zdjęcia. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Asia & Jacek | Wrocław.

Przystanek Stadion Miejski – Wrocław

Żelbetowa konstrukcja pełniąca funkcję przystanku tramwajowego zintegrowanego ze stacją kolejową zlokalizowana przy stadionie miejskim we Wrocławiu. Wybudowana według koncepcji autorstwa Maćków Pracownia Projektowa. Materiały użyte do budowy to jedynie beton architektoniczny, stali i naturalny kamień. Neutralność kolorystyczna i gładkie, proste powierzchnie bardzo dobrze nadają się jako tło do różnego rodzaju sesji zdjęciowych. Miejsce dobrze znane i lubiane przez wrocławskich fotografów.

Przystań Między Mostami – Wrocław

Marina Topacz to przystań na rzece Odrze. Została ona zlokalizowana w ścisłym centrum Wrocławia w sąsiedztwie wyspy Kępa Mieszczańska. Dawniej w tym miejscu funkcjonowała restauracja Między Mostami, która została wyburzona w 2006 roku. Przy przystani znajduje się niewielki parking, deptak spacerowy oraz niewielki apartamentowiec z lokalami usługowymi i restauracją. Kawałek ulicy wzdłuż przystani można wykorzystać do krótkiej sesji zdjęciowej.

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawski Park Krajobrazowy jest położony na pograniczu Sudetów Zachodnich i Środkowych. Obejmuje masyw Rudaw Janowickich, Góry Sokole, a także Góry Ołowiane. Dominującym elementem krajobrazu Parku jest główny grzbiet Rudaw Janowickich rozciągający się od Przełęczy Kowarskiej po przełomową dolinę Bobru między Ciechanowicami a Janowicami Wielkimi. Tereny należące do Parku Krajobrazowego są idealnym miejscem na sesje ślubną na tle naprawdę dzikiej i nienaruszonej przez człowieka natury. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że przy dobrym świetle zdjęcia robią się tam same.

Rynek – Wrocław

Rynek we Wrocławiu to niemal 3,8 hektara powierzchni, a co za tym idzie jest to jeden z największych dawnych placów targowych w Polsce. Stary ratusz w jego centrum to największa budowla tego typu w całym kraju i unikalny na skalę europejską zabytek świeckiej architektury gotyckiej. W jego zabytkowych wnętrzach mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Rynek we Wrocławiu to między innymi zabytkowy ratusz, pięknie odrestaurowane kamienice, fontanna, Kościół Garnizonowy i wiele wiele więcej. Klimatyczne uliczki i różne elementy architektury świetnie sprawdzą się jak tło do miejskiej sesji zdjęciowej.

Stobrawski Park Krajobrazowy

Park krajobrazowy w północnej części województwa opolskiego założony w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 52 636 ha i jest to najmłodszy park krajobrazowy województwa opolskiego. Park położony jest na terenie 12 gmin. Kompleksy leśne stanowią niemal 80% powierzchni parku. Na jego terenie występuje ponad 40 gatunków roślin chronionych oraz około 130 gatunków roślin rzadkich. Znajdziemy tu łąki, niewielkie jeziorka oraz różnorodną roślinność stanowiącą ciekawe tło dla sesji ślubnych czy narzeczeńskich. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja plenerowa – Maja & Patryk | Stobrawski Park Krajobrazowy.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych położony jest na terenie osiedla Partynice. Pierwszy tor wyścigów konnych powstał we Wrocławiu w 1833 roku. Znajdował się częściowo na terenie obecnego Ogrodu Zoologicznego i Hali Stulecia. W 1833 roku po raz pierwszy rozegrano gonitwy konne na torze szczytnickim jednak umowa dzierżawna dla szczytnickiego toru wygasała w 1907 roku i dlatego 2 lata wcześniej Śląski Związek Hodowców Koni i Wyścigów Konnych zakupił ziemie pod budowę nowego obiektu na Partynicach. Otwarcie nowego toru wyścigowego miało miejsce w 1907 roku. Regularnie odbywają się tutaj gonitwy, przy okazji których tor jest tłumnie odwiedzany przez miłośników wyścigów konnych. Obiekt pod względem zdjęć jest bardzo ciekawy. Znajdziemy tutaj dość stare i zarazem klimatyczne trybuny, na których można zrealizować np. sesje narzeczeńską, a dalej w głąb kryje się niewielkie jeziorko z małym pomostem. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja narzeczeńska – Justyna & Jakub | Wrocław.

Wyspa Daliowa – Wrocław

Wyspa Daliowa to najmniejsza z zespołu odrzańskich wysp położonych we wschodniej części Wrocławia. Oddzielona od Wyspy Piasek przez Śluzę Piaskową i połączona z nią niewielkim mostkiem prowadzącym do ul. Wodnej i do Bulwaru Kulczyńskiego. Wyspa powstała w wyniku wykonanego przekopu na potrzeby budowy Śluzy Piaskowej i szlaku wodnego. Na wyspie do roku 2016 nie było żadnej trwałej zabudowy oprócz niewielkiego ceglanego obiektu będącego częścią infrastruktury Śluzy Piaskowej. W 2017 roku wyspa została zrewitalizowana i na jej terenie zamontowano stalową rzeźbę autorstwa Oskara Zięty. Wyspa po rewitalizacji stała się popularnym miejsce na sesje zdjęciowe. Rzeźba zbudowana jest z 35 stalowych żeber, których powierzchnia daje lustrzane odbicie, a to z kolei pozwala uzyskać kreatywne i niecodzienne ujęcia. Więcej zdjęć między innymi z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja plenerowa – Marta & Marek | Wrocław.

Wyspa Słodowa – Wrocław

Wyspa Słodowa to niewielka wysepka na Odrze w obrębie wrocławskiego Starego Miasta w sąsiedztwie nieco mniejszych od niej Wyspy Bielarskiej i Wyspy Młyńskiej. Nazwa Wyspa Słodowa pochodzi od funkcjonujących tam od XV wieku słodowni. W czasie oblężenia Wrocławia pod koniec II wojny światowej prawie cała zabudowa wyspy uległa zniszczeniu. Zachowały się jedynie niektóre budynki. Pod koniec XX wieku wszystkie trzy wyspy uporządkowano i wytyczono na nich nadodrzańskie trasy spacerowe. Jest to miejsce gdzie organizowane są koncertów i publiczne imprezy plenerowe. Ciekawe miejsce np. na sesje narzeczeńską z ładną panoramą na Wrocław.

Zamek Karpniki

Zamek w Karpnikach położony jest we wsi Karpniki na terenie województwa dolnośląskiego u podnóża Krzyżnej Góry w Rudawach Janowickich. Zamek został wybudowany w XIV wieku prawdopodobnie przez Henryka Czirna. Następnie zamek był kilkakrotnie przebudowywany. W 1978 roku zamek przystosowano do użycia jako ośrodek wypoczynkowy, a następnie jako sanatorium dla dzieci. Obecnie budowla jest własnością prywatną i działa jako hotel. Doskonałe miejsce na sesje ślubną. Zdjęcia można zrealizować wewnątrz jak i na zewnątrz. Obok zamku znajduje się ścieżka wzdłuż, której rosną drzewa. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja plenerowa – Magda & Bolesław | Zamek Karpniki.

Zamek Moszna

Zamek w Mosznej to zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna na terenie województwa opolskiego. Jeden z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Od 1866 do 1945 roku był rezydencją śląskiego rodu potentatów przemysłowych. Znajdowało się w nim Centrum Terapii Nerwic jednak działalność medyczna została przeniesiona w 2013 roku do nowo wybudowanego szpitalnego sąsiadującego z obiektem. Zamek jest częściowo udostępniony do zwiedzania. Za opłatą można zrealizować tutaj sesję zdjęciową wewnątrz i na zewnątrz. Jest to prawdopodobnie najbardziej popularny zamek w tej cześć Polski w kontekście sesji ślubnych. W sezonie letnim można spotkać tutaj nawet 10 i więcej Par Młodych jednocześnie. Ze względu na dużą popularność tego miejsca zarówno pod względem fotograficznym jak i turystycznym, warto zaplanować sesję w tygodniu, w godzinach porannych, a najlepiej zaraz po otwarciu obiektu. Mimo niedogodności związanych z popularnością tej lokalizacji, muszę przyznać, że architektura Zamku Moszna robi wrażenie i jest naprawdę dobrym wyborem jeśli tylko taki klimat sesji ślubnych komuś odpowiada. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Karolina & Tomek | Zamek Moszna.

Pałac w Krowiarkach

Inna nazwa tego obiektu to Zespół pałacowo-parkowy w Krowiarkach. Jest to pałac otoczony dość rozległym parkiem. Położony jest w województwie śląskim ale z Wrocławia dojazd zajmuje niecałe 2 godziny w większości trasą autostradową. Pałac był siedzibą rodów Strachwitz, Gaschin i Donnersmarck. Wybudowany przez Ernesta Joachima Strachwitza na miejscu poprzedniego drewnianego dworu. Obecnie pałac jest niezamieszkany i z biegiem czasu popada w ruinę. Aby zrealizować tam zdjęcia należy sesję umówić z wyprzedzeniem i przyjechać na ustaloną godzinę. Wymagana jest oplata za pozwolenie na wykonanie w obiekcie sesji ślubnych. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Ania & Jarek | Pałac Krowiarki.

Kamieniołom Kamyki

Aktualnie nieczynny dawny kamieniołom melafiru położony w Sudetach, a dokładnie w Górach Wałbrzyskich na skraju wioski Głuszyca. Po zakończeniu eksploracji kamieniołom został zalany wodą co utworzyło urokliwe jeziorko z ciekawie ukształtowanym terenem wokół. Miejsce jest często odwiedzane i służy jako kąpielisko oraz cel piknikowych wypraw. Jezioro jest zarybione także spotkamy tutaj również wędkarzy. Aby zrealizować w tym miejscu sesję ślubną można podjechać samochodem dosłownie pod sam brzeg jeziora. Nie jest wymagana żadna opłata. Ze względu na górzyste ukształtowanie terenu słońce zachodzi tutaj nieco wcześniej i należy o tym pamiętać przy popołudniowych sesjach. Na zdjęcia warto przyjechać o wschodzie lub zachodzie słońca, które są tutaj bardzo dobrze widoczne. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Zosia & Michael | Kamieniołom Kamyki.

Centrum Kultury Zamek – Wrocław

Jest to dawny zamek i rezydencja książęca mieszcząca się na osiedlu Leśnica w zachodniej części Wrocławia. Budowla powstała w 1132 roku jako gródek obronny i od tego czasu była wielokrotnie niszczona i przebudowywana. Po włączeniu księstwa wrocławskiego w skład królestwa Czech zamek w okresie 1339-1945 stał się rezydencją bogatych rodów mieszczan wrocławskich. Podczas II wojny światowej nie został zniszczony. Po pożarze w 1953 roku, odbudowany i przebudowany na potrzeby domu kultury bez zachowania wystroju i wyposażenia wnętrz. Aktualnie mieści się tu Centrum Kultury Zamek. Obiekt otoczony jest parkiem dlatego poza zdjęciami z elementami architektury zamku w tle, można udać się na spacer po parku aby dokończyć sesje zdjęciową w nieco innej scenerii.

Fabryka Celulozy w Malczycach

Fabryka w Malczycach zaczęła funkcjonować w 1911 roku produkując celulozę. Papiernia zatrudniała ok. 300 robotników, a pod koniec lat 30. zespół fabryk zapewniał już pracę 600 robotnikom i był to największy pracodawca w obrębie powiatu. W kwietniu 1939 r. wybuchł pożar magazynu słomy, który strawił 14 tys. ton surowca o wartości pół miliona marek. Zakład ponownie rozpoczął działalność w 1948 r. jako Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Papierniczego w Malczycach, gdzie produkcja celulozy ze słomy była eksperymentem na skalę krajową. W 1979 wstrzymano produkcję celulozy i od tej pory ta część zakładu powoli popadał w ruinę. Aktualnie obiekt jest dość mocno zrujnowany. Jeżeli szukasz miejsca w takim klimacie, to wejście do środka nie stanowi dużego problemu jednak ze względu na stan budynku należy zachować szczególną ostrożność.

Palmiarnia w Wałbrzychu

Palmiarnia znajduje się na terenie wałbrzyskiego Lubiechowa i jest to jeden z najstarszych obiektów tego rodzaju w Polsce. Jej powierzchnia to około 1900 m². Z Wrocławia dojedziemy tam w godzinę. Obiekt został wybudowany w latach 1911-1913 na plecenie Henryka XV von Pless. We wnętrzach znajdziemy 250 gatunków roślin z całego świata. Znajdziemy tam również kawiarnie i sklep z roślinami. Realizacja sesji ślubnej wymaga uiszczenia odpowiedniej opłaty. Ze względu na dużą ilość odwiedzających na zdjęcia lepiej zjawić się tam w godzinach porannych w tygodniu. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Karolina & Artur | Palmiarnia w Wałbrzychu.

Park Szczodre

Park Szczodre znajduje się w niewielkiej miejscowości obok Długołęki, a od centrum Wrocławia to odległość zaledwie 16km. Cały park zajmuję powierzchnię 28ha i nie trudno znaleźć tutaj atrakcyjne tło do sesji zdjęciowych. Park Szczodre został rewitalizowany pod koniec 2019 roku. Powstały tu liczne place zabaw i atrakcje dla najmłodszych. Znajdziecie tu również liczne ławki, hamaki oraz pomosty i podesty wokół stawów. Świetne miejsce do sesji rodzinnych, sesji narzeczeńskich czy ślubnych. Najlepiej przyjechać tutaj o wschodzie słońca ponieważ popołudniami potrafi być dość dużo ludzi. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Sylwia & Marcin | Park Szczodre.

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Zespół Parkowo-Pałacowy Marianny Orańskiej to neogotycka perła architektoniczna zlokalizowana na terenie Dolnego Śląska w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki, około 80km od Wrocławia. Od kilku lat pałac jest we władaniu Gminy Kamieniec Ząbkowicki, która rozpoczęła tam prace rewaloryzacyjne i porządkowe. Przed gospodarzami jest jeszcze długa droga, ale obiekt z biegiem postępujących prac odzyskuje swój dawny blask. Neogotycka architektura pałacu będzie bardzo atrakcyjnym tłem do sesji ślubnych. W obiekcie ciągle trwają prace i nie zawsze wszystkie części są udostępniane do zdjęć. Najbardziej atrakcyjnym elementem pałacu pod względem fotograficznym są okolice wejścia głównego. Jest to zadaszona część zewnętrznego terenu pałacu pełna niezliczonej ilość filarów, które układają się w przepiękne kadry na zdjęciach. Jak w każde miejsce popularne turystycznie warto przyjechać tu wcześnie rano w tygodniu aby uniknąć większych grup turystów mogących pojawić się w tle podczas fotografowania. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Marzena & Bartek | Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Arboretum Wojsławice

Arboretum w Wojsławicach to ogród dendrologiczny zlokalizowany na terenie Wojsławic w gminie Niemcza na Dolnym Śląsku.Z Wrocławia to jedynie 55km, a podróż samochodem zajmuje około godzinę. Arboretum jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego od 1988 roku. W 2020 roku otwarto tu Polski Ogród Milenijny gromadzący unikatową kolekcję odmian roślin oraz gatunki zagrożone, ginące i chronione. Okolice to ukształtowane południkowo pasma Wzgórz Gumińskich, Dębowych i Krzyżowych. Kolekcja ogrodu obejmuje 6532 gatunki roślin drzewiastych oraz 7445 gatunki i odmian bylin. Tak ogromna różnorodność występującej tutaj roślinności w połączeniu z piękną panoramą pasm górskich tworzy bardzo atrakcyjne tło do sesji ślubny, narzeczeńskich i rodzinnych. Jeżeli chodzi o światło podczas sesji zdjęciowej, to na wschód słońca nie wejdziemy na teren ogrodu ponieważ otwierany jest on o godzinie 9:00 dlatego najlepiej przyjechać na zdjęcia o zachodzie. Wejście do Arboretum zamykane jest o 18:00 ale na sesję ślubną można zostać jeszcze do godziny 20:00.

Park Bukowiec

Pierwsze wzmianki w źródłach pisanych na temat Bukowca datowane są na rok 1305. Rodzina von Zedlitz panowała tu od 1379 roku do połowy XVI wieku. Następnie Bukowiec zostaje kupiony przez Fryderyka Wilhelma hrabiego Redena. Po śmierci jego żona Fryderyka Karolina z domu von Riedesel całkowicie przebudowuje pałac i park. Po II wojnie światowej wieś i pałac zostają całkowicie ograbione. Na terenie parku oprócz zabytkowych budowli znajdują się stawy. Przy jednym z nich jest drewniany pomost i kilka łódek. Z terenu Parku Bukowiec widoczna jest panorama Karkonoszy, co w połączeniu z urokliwym parkiem daje piękną scenerię dla ślubnych sesji zdjęciowych. Najlepsze światło spotkamy tutaj o zachodzie słońca. Do parku z Wrocławia dotrzemy w około 2 godziny. Jest to dystans nieco ponad 100km, ale zdecydowanie warto pojechać tam choćby dla samej panoramy gór. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Monika & Krystian | Park Bukowiec.

Zamek Bolczów

Zamek powstał w XIII wieku dzięki dworzaninowi księcia Bolka II o imieniu Bolcze. W pierwszej połowie XV wieku budowla została zniszczona podczas bitwy wrocławskich i świdnickich mieszczan z husytami. Następnie zamek został odbudowany i w kolejnych latach rozbudowywany m.in. o dziedziniec, wieżę obronną, strzelnice, kamienny mur i suchą fosę. Dalsze przekształcania miały miejsce na skutek działań związanych z wojną trzydziestoletnią. W 1645 r. zamek został zajęty przez Szwedów, którzy opuszczając to miejsce podpalili zabudowania mieszkalne. Od tego momentu Bolczów pozostaje w ruinie. Obiekt w 1848r. został poddany pracom rekonstrukcyjnym. Obecnie właścicielem obiektu są Lasy Państwowe, a zamek jest ogólnodostępną atrakcją turystyczną. Wewnątrz zamku znajdziemy liczne konstrukcje i pomieszczenia oraz fragmenty naturalnych skalnych ścian. Z każdej strony wdziera się tutaj roślinność z otaczającego zamek lasu, co w połączeniu ze skalną zabudową tworzy przyjemną dla oka kompozycję. Podczas planowania sesji zdjęciowej należy pamiętać, że robi się tu ciemno nieco wcześniej ze względu gęsto porośnięte drzewa.

Gościniec pod Zającem

Gościniec pod Zającem to urokliwe miejsce znajdujące się na terenie wsi Ostrowina. Obiekt położony jest nad stawem i w otoczeniu lasów. Znajdziemy tu historyczny młyn z XVIII wieku. Swoją świetność odzyskał w 1991 roku, za sprawą Augustinusa Beirinckx’a który przyjechał z Belgii do Polski w interesach. Zwiedzając Dolny Śląsk mężczyzna trafił do Ostrowiny. Kiedy zobaczył stary młyn i jego zabudowania oraz całą okolicę zdecydował, że przywróci to miejsce do życia. Chciał aby strudzeni codziennością ludzie mogli tu swobodnie odpocząć. Obiekt był w naprawdę złym stanie, ale mimo to Augustinus zakupił nieruchomość i rozpoczął prace remontowe. Teraz miejsce to znów tętni życiem i zaprasza do siebie gości. Jest to również ciekawa propozycja jeżeli szukamy miejsca na realizację sesji zdjęciowej. Mamy tutaj do dyspozycji dużo zieleni ale również jezioro z pomostami i oryginalne 100-letnie drewniane zabudowania. Na zdjęcia najlepiej przyjechać tutaj na zachód słońca, w tygodniu kiedy jest nieco mniej ludzi. Sesja ślubna musi zostać opłacona wcześniej w obiekcie.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to miasto położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Od strony południowej okalają ją stoki Karkonoszy, od północy stoki Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem i od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy. Na uwagę zasługuje górujący od zachodu nad Szklarską Porębą szczyt położony w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich. Na szczycie znajdziemy malownicze skałki i piękny widok na górzystą panoramę Sudetów idealnie nadającą się jako tło do zdjęć. Kolejnym ciekawym miejscem w Szklarskiej Porębie jest najwyżej położony kamieniołom w Polsce. Nieaktywna już Kopalnia kwarcu „Stanisław”, z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków w górach Izerskich. Na koniec warto odwiedzić Krucze Skały. Jest to okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej utworzona przez dwie potężne baszty granitowe o wysokości około 30m. Z tego punktu mam piękny widok na Dolinę Kamiennej, część miasta oraz Góry Izerskie. Zachód słońca sprawia, że to miejsce jest jeszcze bardziej magiczne i przy odrobinie wysiłku zarejestrujemy tu piękne kadry. Szklarska Poręba jest miejscem bardzo popularnym turystycznie. Mając na uwadze ten fakt, sugerowałbym wybrać się na sesję zdjęciową w tygodniu. Unikałbym weekendów i dni wolnych od pracy. Szklarska Poręba położona jest 130km od Wrocławia i dojedziemy tu w około 2h.

Góra Zborów

Góra Zborów lub inaczej Góra Berkowa to skaliste wzgórze znajdujące się w obrębie wsi Kroczyce w województwie śląskim. Bezleśny wierzchołek wzgórza jest znakomitym punktem widokowym i jednym z popularniejszych tego typu miejsc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa Góra Zborów według legendy pochodzi od tego, że zbierały się na niej okoliczne czarownice i odlatywały na miotłach na sabat czarownic na Łysą Górę. Jest to popularne miejsce na sesje ślubne ze względu na przepiękną panoramę widoczną ze szczytu góry. Szczególnie dużo Młodych Par spotkać można tutaj podczas zachodu słońca, kiedy światło staje się najciekawsze i najbardziej przyjemne do zdjęć. Teren jest zróżnicowany i przy odrobinie kreatywności pozwala na stworzenie pięknej sesji ślubnej. Miejsce bardzo przystępne bo zaledwie 10-15min zajmuje pokonanie dystansu z parkingu na wierzchołek góry. Jest to szczególnie ważne jeśli weźmiemy pod uwagę stroje Młodej Pary. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Klaudia & Piotrek | Góra Zborów.

Zamek Niemodlin

Jest to zamek w stylu późnorenesansowym z elementami barokowymi oraz gotyckimi reliktami. Była to rezydencja książąt opolskich, niemodlińskich oraz strzeleckich. Budowla znajduje się w Niemodlinie, jednym z najstarszych miasteczek regionu i jest jedną z ważniejszych atrakcji Opolszczyzny. Historia rozpoczyna się w 1313 roku, gdy decyzją księcia Bolesława wzniesiono murowany gotycki zamek. Przez wieki zmieniali się zarówno właściciele, jak i różna była kondycja zamku. W XVI wieku zamek doznał zniszczeń w wyniku działań husytów i w wyniku pożaru. Kolejne zniszczenia przyniosła wojna 30-letnia. Do czasów II wojny światowej zamek należał do hrabiego Fryderyka Leopolda von Praschma. Po wojnie pełnił różne funkcje takie jak urząd repatriacyjny, szkoła średnia i szkoła podoficerska. Następnie przez wiele lat stał opuszczony aby odzyskać swoją świetność po zakupie przez prywatnego inwestora. Po rewitalizacji w 2015 roku zamek stał się popularną atrakcją turystyczną, która przyciąga zwiedzających zarówno z Polski i zza granicy. Architektura obiektu pasuje najbardziej do eleganckich i romantycznych sesji ślubnych. Kolorowe witraże stanowią ciekawy element, który można wykorzystać podczas sesji zdjęciowych. Do dyspozycji mamy dziedziniec i dużą ilość korytarzy, co również stanowi niejako o atrakcyjności tego obiektu pod względem fotograficznym. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie we wpisie: Sesja ślubna – Julia & Tomek | Zamek Niemodlin.

1 komentarz
Dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

Zobacz również:

Zobacz również:

Zdjęcia na ślub Wrocław · Fotograf na wesele Wrocław · Fotografia ślubna Wrocław · Fotograf Wrocław · Fotograf na ślub Wrocław · Fotograf weselny Wrocław · Dobry fotograf Wrocław · Sesja ślubna Wrocław · Sesja zdjęciowa · Fotograf Dolny Śląsk · Fotograf ślubny Wrocław