fotografia ślubna wrocław

5 wtyczek na platformę WordPress dla fotografów

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Zaprojektowany jako platforma do obsługi blogów, ale przy jego pomocy bez problemu stworzymy kompletną stronę z fotograficznym portfolio i blogiem pełnym zdjęć.

Jeżeli zamierzamy publikować dużą ilość obrazów lub mamy już ich znaczną kolekcję na „wordpressowym” blogu, to warto zadbać aby były dobrze opisane i widoczne dla robotów indeksujących Google. Pozwoli nam to na dotarcie z graficzną zawartością do szerszej publiczności.

Oto lista 5 wtyczek, dzięki którym zwiększysz oglądalność swojego fotograficznego portfolio, bloga czy po prostu dowolnej witryny ze zdjęciami.

 

WordPress SEO For Image

5 wtyczek na platformę WordPress dla fotografów

WordPress SEO For Image – Jest to bardzo prosta i działająca niemalże automatycznie wtyczka. Wystarczy nadać plikom graficznym odpowiednie nazwy, a zostaną one umieszczone automatycznie w znacznikach ALT  i TITLE. Znaczniki te informują roboty indeksujące co jest na zdjęciach. Zamiast DSC_8283.jpg wystarczy zmienić nazwę pliku graficznego na np. sesja_zdjeciowa_wroclaw_01.jpg, a po pewnym czasie witryna z tak przygotowanymi obrazami zostanie odwiedzona przez osoby poszukujące w Google fotografii z sesji zdjęciowych we Wrocławiu.

 

Udinra All Image Sitemap

5 wtyczek na platformę WordPress dla fotografów

Udinra All Image Sitemap – Wtyczka dzięki której Twoja strona znajdzie się na wyższych pozycjach w wyszukiwarce obrazów Google, a tym samym będzie częściej odwiedzana.

 

WordPress Related Posts

5 wtyczek na platformę WordPress dla fotografów

WordPress Related Posts – Dzięki tej wtyczce zatrzymasz osoby odwiedzające na dłużej. Pod każdym wpisem na blogu zostaną umieszczone miniaturki wraz z odnośnikami do innych Twoich treści powiązanych tematycznie. Wyszukiwarka Google uplasuje Twoją stronę www wyżej w wynikach wyszukiwania widząc, że wizyty są dłuższe. Świadczy to o odnalezieniu interesującej treści przez odwiedzającego.

 

WP Socializer

5 wtyczek na platformę WordPress dla fotografów

WP Socializer – Wtyczka dodaje do każdego wpisu na blogu możliwość udostępniania treści w wszelkiego rodzaju serwisach społecznościowych. Duże możliwości konfiguracyjne i spory wybór miejsc w których możemy udostępniać treści sprawia, że wtyczka jest bardzo użyteczna.

 

Count Per Day

5 wtyczek na platformę WordPress dla fotografów

Count Per Day – Na koniec zostawiłem wtyczkę, która może bezpośrednio nie zwiększa oglądalności ale pozwala na monitorowanie ruchu witryn bazujących na platformie WordPress. Dowiemy się ile gości aktualnie, w ciągu dnia i miesięcznie odwiedza naszą stronę www. Dowiemy się również, na których stronach zamieszczone są linki odsyłające odwiedzających do naszej witryny oraz odnotujemy wizyty z wyszukiwarki obrazów Google.

 

 

8 komentarzy
dodaj komentarz...

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany lub udostępniany (wymagane) *

 • Sebastian Wilczek15 stycznia 2014 - 15:35

  Dzięki Jacek, zaraz biorę się za instalacje wtyczek. Co radzisz zrobić z obrazkami, które już są na serwerze? WordPress SEO For Image też doda im Alt i Title?odpowiedźanuluj

 • Jacek Kawecki15 stycznia 2014 - 22:38

  Sebastian, WordPress SEO For Image działa również na obrazki już zamieszczone na Twojej stronie i uzupełni wszystkie ALT i TITLE. Pamiętaj tylko aby nazwy plików z obrazami były jak najbardziej opisowe. Zyskasz uznanie w oczach Google :)odpowiedźanuluj

 • Dawid9 kwietnia 2014 - 08:07

  Czemu nie ma ogólnie żadnej wtyczki SEO? np. SEO wordpress by Yoast ?odpowiedźanuluj

 • Jacek Kawecki9 kwietnia 2014 - 08:13

  Dawid, jest to zestawienie traktujące tylko o pozycjonowaniu obrazów/zdjęć. Ogólne teksty o pozycjonowaniu znajdziesz wszędzie :)odpowiedźanuluj

 • fotobudka2 lipca 2014 - 06:52

  bardzo ciekawe moduły musze ich użyć na swojej stronieodpowiedźanuluj

 • Szymon28 grudnia 2014 - 14:45

  Super! tego właśnie szukałem, dzięki!odpowiedźanuluj

 • Piotr Krajewski22 marca 2016 - 00:23

  Wiele przydatnych rzeczy. Pozdrawiamodpowiedźanuluj

 • mateusz hauer12 listopada 2016 - 13:39

  sam tworzę na wp strony internetowe, stosuję też nieco inne wtyczki,
  nie ma tutaj rozróżnienia dla fotografów czy nie, po prostu jest pewien pakiet który powinniśmy zawsze instalować : pakiet bezpieczeństwa, SEO i poprawi pracy w panelu WP,

  pytanie mam czy wp related post sam wszystko robi czy trzeba coś tuningować kodem etc… ? lub czy można ew. prosto zmienić wygląd, wielkości miniatur etc… widziałem gdzieś też dość fajną opcję wysuwanego z boku posta po przewinięciu na sam dół treści, jaka to wtyczka ?odpowiedźanuluj

fotografia ślubna wrocław
Menu